• 3
wtorek, 24 maj 2016 12:27

Austowianie najlepsi w województwie

Napisane przez IT

W minioną sobotę, 21 maja, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku rozegrane zostały Igrzyska Województwa Podlaskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Świetnie zaprezentowali się na zawodach uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie. Drużyna chłopców wywalczyła złoto, dziewczęta wróciły z brązem.

Drużyna w składzie: Michał Grzesiukiewicz, Piotr Twardowski, Patryk Faszczewski, Hubert Wysocki, Igor Cekała i Hubert Pietrewicz, okazała się najlepsza w województwie, pokonując z dużą przewagą punktową pozostałe drużyny z Łomży, Zambrowa, Moniek, Suwałk i Białegostoku. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: biegi na dystansie 60 m oraz 1000 m, rzut piłką palantową oraz skok w dal. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim gwarantuje starty augustowian w finałach ogólnopolskich.

Indywidualnie złoty medal w Białymstoku wywalczył Michał Grzesiukiewicz, który biegał najszybciej na obu dystansach oraz oddał najdłuższy skok w dal, jako jedyny przekraczając granicę 5 metrów. Natomiast Piotr Twardowski okazał się bezkonkurencyjny w rzucie piłką palantową (rzucił na odległość 60,5 m), a pozostałe dobre wyniki pozwoliły uzyskać indywidualnie srebrny medal.

Świetnie spisały się w Białymstoku dziewczęta z "dwójki": Karolina Mikołanis, Sandra Siwik, Julita Piekarska, Izabela Baranowska, Emilia Kozłowska i Aleksandra Cilulko. Zespołowo zajęły bardzo dobre, trzecie miejsce. Także na tym stopniu podium stanęła indywidualnie Karolina Mikołanis.