• 2
piątek, 03 czerwiec 2016 13:10

Wrócili z medalami

Napisane przez IT

W niedzielę, 29 maja w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży w kata oraz kumite z podziałem na początkujących i zaawansowanych. Augustów reprezentowała sześcioosobowa ekipa, z senseiem Waldemarem Matyką na czele. Wszyscy zawodnicy wrócili z medalami.

W zawodach, będących imprezą towarzyszącą dla obchodzonych Dni Ostrowi Mazowieckiej, udział wzięło dwustu zawodników z dwudziestu krajowych klubów. Podczas Turnieju swoje trzydziestopięciolecie świętowali karatecy z Ostrowi Mazowieckiej. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało pięciu zawodników. Trener ocenia turniej za udany, wszyscy podopieczni wrócili z medalami. Łącznie augustowianie zdobyli złoto, srebro i trzy brązy. Na najwyższym stopiu podium w kategorii junior powyżej 65 kilogramów stanął Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik. Srebro wywalczyła Martyna Sturgulewska w kategorii kadetki 11-12 lat do 45 kg. Trzecie miejsca zdobyli w swoich kategoriach: Piotrek Warciński (kadeci 11-12lat do 40kg), Szymon Milanowski (10-11 lat do 40kg.) oraz Szymon Zawadzki (dzieci do 9 lat do 27kg).

Po raz kolejny sempai Adam Kawka wystąpił w roli sędziego i sensei Waldemar Matyka w roli sędziego maty.