• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 14 czerwiec 2016 14:45

Etap Rajdowych Mistrzostw Świata na Mazurach

Napisane przez RED
Etap Rajdowych Mistrzostw Świata na Mazurach Zdjęcie: www.rajdpolski.pl, Marcin Kaliszka

Najlepsi kierowcy świata, niesamowite prędkości i widowiskowe odcinki specjalne wśród malowniczych Mazur, czyli wielkie emocje. To czeka na miłośników czterech kółek w pierwszy weekend lipca. Wszystko za sprawą 73. Rajdu Polski, który jest też polską rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Trasa będzie przebiegać m.in. przez Mikołajki, Gołdap i Stańczyki.

Największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce odbędzie się w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2016 roku, po raz dwunasty na Mazurach. Start i metę zaplanowano w centrum Mikołajek, a kierowcy pościgają się m.in. przez Świętajno, Stare Juchy, Gołdap i Stańczyki. Rajd Polski to nie tylko rywalizacja na trasie, ale także możliwość przyjrzenia się pracy ekip serwisowych oraz liczne atrakcje dla kibiców przygotowane przez organizatorów.

Swój udział w Rajdzie potwierdziło 67 załóg, w tym światowa czołówka: Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala, Andreas Mikkelsen, Mads Ostberg, Thierry Neuvielle, Dani Sordo. Największą rodzimą gwiazdą będzie Kajetan Kajetanowicz. Zapowiada się ostra rywalizacja i mega emocje.

Organizatorzy przygotowali liczne punkty widokowe na trasie rajdu oraz strefy kibica, gdzie można będzie podziwiać wyczyny kierowców. Dokładne mapy odcinków z punktami widokowymi i parkingami znajdują się na stronie: http://kibice.rajdpolski.pl/pl/mapy/

Parkingi przygotowane są przy punktach widokowych na odcinkach. Nalepka parkingowa dla kibiców dostępna jest w przedsprzedaży internetowej, w Punkach Kibica oraz przy wjazdach na parkingi.

Wszystkie informacje dla kibiców wybierających się na PZM Rajd Polski można uzyskać korzystając ze specjalnej infolinii Top Racing dla kibiców: tel. 733 100 702, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 18:00 oraz w sobotę od godziny 11:00 do 15:00.

Harmonogram ogólny Rajdu Polski:

Czwartek 30.06.2016
Lubiewo (odcinek testowy)
Mikołajki - ceremonia startu 16.00
OS-1 Mikołajki Arena

Piątek 01.07.2016
Serwis A – Mikołajki
OS-2 Chmielewo
OS-3 Wieliczki
OS-4 Świętajno
OS-5 Stare Juchy
Serwis B – Mikołajki
OS-6 Chmielewo
OS-7 Wieliczki
OS-8 Świętajno
OS-9 Stare Juchy
OS-10 Mikołajki Arena
Serwis C - Mikołajki

Sobota 02.07.2016
Serwis D Mikołajki
OS-11 Gołdap
OS-12 Stańczyki
OS-13 Babki
Strefa zmiany opon – Gołdap
OS-14 Stańczyki

Szczegółowy harmonogram czasowy dla kibiców: http://kibice.rajdpolski.pl/pl/harmonogram/

Bilety i karnety na PZM 73. Rajd Polski dostępne na:
http://www.topracingshop.pl/firm-pol-2-Rally-Poland-WRC.html

Zdjęcie: www.rajdpolski.pl, Marcin Kaliszka

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot