• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 20 czerwiec 2016 19:47

Sparta Augustów niepokonana – wygrała 26 meczów z rzędu

Napisane przez RED

Tak tworzy się historię. Nasza drużyna wygrała 26 meczów i strzeliła 104 bramki. Piłkarze AKS Sparta Augustów wygrali wszystkie mecze w Podlaskiej Lidze Okręgowej zajmując I miejsce i awansując do IV ligi.

Jest to wydarzenie historyczne – trudno znaleźć drużynę piłkarską, która dokonałyby takiego czynu. Sparta Augustów wygrywa wszystkie mecze i łącznie strzela ponad 100 bramek (104).

Liczby mówią same za siebie: 26 meczów, wszystkie wygrane za 3 punkty, 78 zdobytych punktów, 104 strzelone bramki, 4 statystycznie strzelone bramki w każdym meczu, 34 bramek strzelił najlepszy snajper Sparty, Łukasz Sobolewski, a 8:0 to najwyższe zwycięstwo.

Trenerem drużyny jest Jacek Bayer, który po zakończonym sezonie powiedział: "Przed rozpoczęciem ligi wraz z chłopakami postawiliśmy sobie ambitny cel: wygranie wszystkich meczy oraz strzelenie 100 bramek. Cel trudny do zrealizowania, tym bardziej iż z każdym meczem nasi przeciwnicy chcieli tę dobrą passę przerwać. Ale udało się, wspólnie z chłopakami bardzo się z tego cieszymy".

AKS Sparta dwa lata temu był o krok od awansu do III ligi. Nie udało się. Rok temu Spartanie spadli z IV ligi do Okręgowej. Potrafili się podnieść, i to w jakim stylu.

Krzysztof Andruszkiewicz
Wiceprezes AKS Sparta Augustów

Gruby Benek