• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 23 czerwiec 2016 14:40

Augustowscy karatecy z medalami

Napisane przez IT

Z siedmioma medalami – dwoma złotymi, jednym srebrnym i czterema brązowymi – wrócili augustowscy karatecy z zorganizowanego w minioną sobotę (18 czerwca) I Otwartego Turnieju Karate Kyokushin IKO w Białymstoku. Były to ich ostatnie przedwakacyjne starty, ale treningów nie porzucają. Już na początku lipca zaprosili kolegów z innych klubów na wspólne ćwiczenia w Augustowie podczas obozu sportowego.

W zawodach w Białymstoku wystartowało 176 zawodników z 17 klubów z Polski wschodniej oraz Białorusi. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało 9 zawodników. W swoich kategoriach wiekowych najlepsi okazali się: Błażej Chodorowski (młodzicy pow. 60 kg) oraz Piotr Warciński (kadeci do 40 kg). Ten drugi stoczył cztery zwycięskie walki, w finale spotykając się z klubowym kolegą, Olgierdem Salikiem. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Sensei Waldemar Matyka szczególnie zadowolony jest z pierwszej walki swego podopiecznego. – Olgierd spotkał się na macie z białoruskim zawodnikiem, z wyższym stopniem. Nie odpuszczał jednak i po zażartej walce zdobył wazari, czyli pół punktu i przewagę tę utrzymał do końca. Na pochwałę zasługują też brązowi medaliści: Szymon Zawadzki (dzieci do 30 kg), Szymon Służała (dzieci pow. 30 kg), Jakub Tomkiewicz (młodzicy do 60 kg) oraz Martyna Sturgulewska (kadetki do 50 kg). Swych sił próbowali na matach także Szymon Milanowski i Wiktoria Nizio.

Waldemar Matyka podkreśla wysoki poziom stoczonych walk i dobrze zorganizowany turniej przez senseia Michała Puczko z Białostockiego Klubu Karate Kyokushin „KANKU”. Specjalne słowa podziękowania kieruje zaś do Piotra Zawadzkiego za pomoc w zorganizowaniu transportu na zawody.

Pomimo nadchodzących wakacji augustowscy karatecy nie kończą treningów. Od 2 lipca będą gospodarzami obozu sportowego, w którym swoje uczestnictwo potwierdziło już prawie dwustu miłośników sztuk walki.


Zdjęcia: Augustowski Klub Karate Kyokushin

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot