Wydrukuj tę stronę
czwartek, 30 czerwiec 2016 15:10

Mistrzowska drużyna z Augustowa

Napisane przez IT
Mistrzowska drużyna z Augustowa Zdjęcie: BUKS MOS "KRUKI"

Nie mieli sobie równych – wygrali wszystkie mecze i sięgnęli po złoto. Mowa o augustowskiej drużynie baseballowej UKS MOS "Kruki", która właśnie została Międzywojewódzkim Mistrzem Polski Młodzików grupy Północnej.

Na mistrzostwach rozgrywanym w tym roku w Augustowie w dniach 25-28 czerwca do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny Grupy Północnej. Baseballowa Polska podzielona jest na trzy grupy, w ramach których rozgrywane są wszystkie zawody a Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najwyższym poziomem rozgrywek dla tej grupy wiekowej. Dlatego sukces augustowskiej drużyny jest tym bardziej cenny.

Przy własnej publiczności na stadionie przy ulicy Tytoniowej "Kruki" były niepokonane. Wygrały wszystkie mecze i to ze znaczną przewagą. – Nie rozgrywaliśmy nawet pełnych spotkań. Zazwyczaj kończyliśmy mecze wcześniej, po czterech zmianach. Nasza przewaga była tak duża, że nie było potrzeby rozgrywać sześciu przepisowych zmian – usłyszeliśmy od pani Bożenny Borys, prezes "Kruków".

Klasyfikacja końcowa:
1. BUKS MOS KRUKI Augustów
2. Stal Kutno
3. WBKS Centaury Warszawa
4. Yankees Działdowo

Baseball należy do ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego. Zwyciężając w zawodach augustowska drużyna dołożyła do klasyfikacji województwa i miasta cenne 18 pkt.

Oprócz mistrzowskiej drużyny na dodatkowe gratulacje zasługują także dwaj zawodnicy "Kruków" – Jan Rudzki i Tomasz Karpiński, którzy będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Trnavie. Powołanie otrzymali z rąk trenera kadry narodowej młodzików, Boba Manna. Amerykanin był gościem specjalnym zawodów rozgrywanych w Augustowie.

Warto też dodać, że augustowski klub "Kruki" jest jedyną w województwie podlaskim drużyną baseballową. I ma na swoim koncie wiele sukcesów wypracowanych podczas dwudziestu lat swojej działalności. W tym roku został doceniony przez władze wojewódzkie – dwóch zawodników augustowskiej drużyny otrzymało stypendia sportowe, a podczas uroczystej gali rozdania stypendiów w dniu 6 lipca w Białymstoku drużyna "Kruków" zaprezentuje pokaz baseballa.

Gratulujemy drużynie i życzymy kolejnych sukcesów!

Pani Bożenna Borys, prezes BUKS MOS "Kruki" kieruje podziękowania do pana Andrzeja Zarzeckiego, dyrektora CSiR w Augustowie za udostępnienie obiektu przy ulicy Tytoniowej.

Organizator zawodów: BUKS MOS "Kruki"
Partnerzy strategiczni: Urząd Marszałkowski oraz Podlaska Federacja Sportu