• 1
  • 2
piątek, 01 lipiec 2016 11:04

Pierścień Tysiąca Jezior przez Augustów

Napisane przez RED

Już jutro (2 lipca) wystartuje V edycja Ultramaratonu Pierścień Tysiąca Jezior, który rozegrany zostanie na terenie województw Warmińsko-Mazurskiego oraz Podlaskiego. Tegoroczna edycja liczyć będzie 610 kilometrów i poprowadzi przez najbardziej malownicze zakątki regionu takie jak Lidzbark Warmiński, Gołdap, Sejny, Augustów czy Mrągowo. Na starcie stanie rekordowa w historii imprezy liczba 140 kolarzy.

Rozpoczęcie zmagań nastąpi o godzinie 7:15w miejscowości Świękitki. Zawodnicy będą startowali w dwóch kategoriach – solo i open.

Na trasie będą czekały na kolarzy stacjonarne punkty żywieniowe, a wszyscy, którzy ukończą zmagania mogą liczyć na pamiątkowy medal. Limit czasu na ukończenie ponad sześćset kilometrowej trasy Pierścienia Tysiąca Jezior wynosi 40 godzin. Pierwszych zawodników spodziewać się jednak będzie można już po upływie niecałej doby.

Tegoroczna impreza stanowić będzie kwalifikację do IX edycji Ultramaratonu Kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour, będącego jednym z największych długodystansowych wyścigów w Europie.

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia kolarzy na punktach kontrolnych (w załączeniu plakat ze szczegółowymi informacjami odnośnie ich lokalizacji i czasu otwarcia).

Weronika Janik

W Augustowie kolarze pojawią się w sobotę (2 lipca) na ulicy Turystycznej późnym wieczorem i w nocy.

Gruby Benek