• 1
 • 2
poniedziałek, 04 lipiec 2016 09:10

Rodzinne wędkowanie

Napisała

W duecie z rodzeństwem, współmałżonkiem oraz w parach opiekun – dziecko sprawdzali się nad Nettą miłośnicy wędkarstwa. Do dwugodzinnej rywalizacji w łowieniu przystąpiły aż 33 zespoły. Choć na finiszu zaczął podać deszcz, humory dopisywały, bo, jak usłyszeliśmy od zawodników, prawdziwy wędkarz żadnej pogody się nie boi.

Czwarta już edycja rodzinnych zawodów w wędkarstwie spławikowym rozegrana w niedzielę 3 lipca podobnie jak poprzednie cieszyła się dużą frekwencją. W wydzielonych nad rzeką sektorach pojawili się zarówno zaprawieni w boju wędkarze kolejny raz biorący udział w imprezie, jak i debiutanci, którzy postanowili sprawdzić swoje siły.

Dla Weroniki, która przystąpiła do rywalizacji w duecie z siostrą, to pierwsze zawody wędkarskie. – Dobrze się łowi, tylko czasem trzeba długo czekać na branie – stwierdziła. Jak dodała, choć chciałoby się osiągnąć jak największy wynik, liczy się przede wszystkim zabawa.

O tym, że w łowieniu ważna jest cierpliwość, przekonywali też Daniel i Michał. – Biorą zwłaszcza wzdręgi, tylko trzeba dłużej czekać – zdradzali, jakie ryby udaje im się złapać na przynętę. – Chłopaki z zapałem przystąpili do zawodów. Łowią nawet spore sztuki. Choć zdarzyło się małe potknięcie, bo synowi nadłamała się wędka, udało się opanować sytuację – chwaliła poczynania młodych wędkarzy towarzysząca im mama jednego z nich. Mimo małych problemów ze sprzętem chłopcy uplasowali się na drugim miejscu.

A jak przedstawia się reszta wyników?

W kategorii rodzeństwo:

 • I miejsce – Jakub Bartoszewicz, Gabriel Bartoszewicz
 • II miejsce – Michał Bogdanowicz, Daniel Barkłaj
 • III miejsce – Natalia Filipkowska, Mariusz Filipkowski
 • IV miejsce – Marta Stogłów, Maciej Stogłów

W kategorii małżeństwo:

 • I miejsce – Anna i Mieczysław Szczerbakow
 • II miejsce – Ewa i Cezary Stogłów
 • III miejsce – Teresa i Grzegorz Fijołek

W kategorii opiekun plus dziecko:

 • I miejsce – Cezary Końpa, Kacper Wowak
 • II miejsce – Dawid Żukowski, Zygmunt Żukowski
 • III miejsce – Michał Karczewski, Kornel Karczewski
 • IV miejsce – Paulina Wysocka, Piotr Wysocki

Nagrodę za największą rybę zdobyła Magdalena Maciejewska.

O obfitość upominków zadbali sponsorzy: Port Katamaranów, Naleśniki BA!, Ogródek pod Jabłoniami, sklep After Shock, PHU Jukal – sklep korkowy, MIDAX, Masterpol Ogropol – Mariusz Danowski, Leszek Czajkowski Artykuły Metalowe, Pizzeria "Gruby Benek", Smażalnia Ryb Gospodarstwo Rybackie Adam Skoczko, Stocznia Jachtowa "Ślepsk", Dach Komplex – Ireneusz Bartoszewicz, Hotelik Karmel, BIASONA Marek Bruzdo-Sokółka, Zakład Usługowo-Handlowy AGRO-TRANS Wiesław Jakubowski, Zakład Ogólnobudowlany Marian Karbowski, Antoni Gorejewski Usługi Inwestycyjne AG, PUPH WIS Wiesław Prawdzik, Zakład Ogólnobudowlany Bogusław Talkowski, Sklep wędkarski "Kormoran", Sklep wędkarski "Drapieżnik", Sklep wędkarski – Jan Kamiński, Galeria Smaku (Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych w Augustowie), PZW Augustów, PKS Suwałki Leszek Cieślik, Uczniowski Klub Sportowy MOS w Augustowie, Wiesław Jeruć. Oprawę muzyczną przygotował Mirosław Sawicki.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot