• 1
  • 2
  • 3
środa, 06 lipiec 2016 15:59

Treningi i wypoczynek nad Neckiem

Napisała

Ćwiczenia na świeżym powietrzu, egzaminy na wyższe stopnie szkoleniowe, do tego wspólne zabawy, relaks nad wodą i zwiedzanie okolicy. Program Letniej Szkoły Karate, która odbywa się w Augustowie już po raz XXXIII, pozwala wzmocnić i ciało, i ducha. Nic dziwnego, że każda kolejna edycja cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku można mówić o rekordowej liczbie uczestników – na tygodniowy obóz zjechało blisko 200 osób.

Z zaproszenia Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, organizatora wydarzenia, skorzystali zawodnicy i trenerzy z klubów z Białegostoku, Grajewa, a także goszczący u nas pierwszy raz karatecy z Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego. Pojawiła się także dziesięcioosobowa grupa z Ukrainy. Większość przybyłych zatrzymał się w Bursie Międzyszkolnej. – Zaczynaliśmy na półwyspie Goła Zośka. Obóz odbywał się w dość spartańskich warunkach, pod chmurką, z noclegami w namiotach – wspomina początki Letniej Szkoły Karate sensei Waldemar Matyka z AKKK. – Aktualnie naszą główną bazą jest Bursa Międzyszkolna, nowoczesna, odremontowana, z obiektami sportowymi dookoła. Jest gdzie trenować.

Treningi mają na celu m.in. przygotowanie do egzaminów na wyższe stopnie szkoleniowe. W trakcie trwania obozu przystąpi do nich około setka zawodników. – Z naszego klubu najwyżej będzie zdawać Adam Kawka (na 1 kyu, czyli bardzo blisko stopnia mistrzowskiego), Michał Koszycki (na 2 kyu) i Kuba Tomkiewicz (na 5 kyu) – usłyszeliśmy od gospodarza zgrupowania, Waldemara Matyki.

Oprócz szlifowania umiejętności i podnoszenia kwalifikacji Letnia Szkoła Karate sprzyja integracji. Na uczestników czeka wspólny rejs statkiem, ognisko, spróbowanie sił w parku linowym, wycieczki po okolicy. – Tu są bardzo piękne tereny, malownicze jeziora. Do tego wspaniali ludzie. Atmosfera jest super. Jest czas na wysiłek fizyczny, ale i na taki duchowy odpoczynek. Tylko pochwalić organizatora – podzielił się wrażeniami z pobytu sensei Krzysztof Policha z Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin. – Co lato szukamy sobie ciekawego miejsca w Polsce na zorganizowanie obozu sportowego. W tym roku trafiło na Augustów. Myślę, że będziemy tu wracać.

Obóz potrwa do 9 lipca.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot