• 1
  • 2
czwartek, 07 lipiec 2016 09:25

Najszybsze bolidy świata w Augustowie

Napisane przez IT

Z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę pomkną po jeziorze Necko w Augustowie najszybsze bolidy Formuły 1. W dniach 8-10 lipca po raz dwunasty odbędą się Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance. To jedyne tej rangi zawody w Polsce i w naszej części Europy.

Na mistrzostwach będzie można zobaczyć najlepszych pilotów z wodnej Formuły F1 H2O. Swoje starty potwierdzili m.in. aktualny mistrz świata Philippe Chiappe i wicemistrz świata Alex Carella. Augustów reprezentować będzie załoga J.W. Ślepsk.

Nad jeziorem Necko zostaną wyłonieni mistrzowie świata w poszczególnych klasach katamaranów:

  • S1 o prędkości maksymalnej 225 km/h i mocy silnika 350 KM
  • S2 o prędkości maksymalnej 195 km/h i mocy silnika 240 KM
  • S3 o prędkości maksymalnej 105 km/h i mocy silnika 60 KM

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek, 8 lipca. Najpierw na wodach jeziora Necko odbędą się pierwsze treningi, a później przejazd ulicami Augustowa i prezentacja wszystkich zespołów. W sobotę i niedzielę załogi będą ścigać się przez 6 godzin po wyznaczonym torze. Wygra ten zespół, który wykona największą ilość okrążeń.

W ramach zawodów na miejskim amfiteatrze w sobotę odbędzie się koncert zespołu Gęsia Skórka, a dzień wcześniej pokaz filmu. Szczegółowy program mistrzostw świata do pobrania w galerii zdjęć.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot