• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 18 lipiec 2016 14:23

Sukces narciarzy wodnych z Augustowa

Napisane przez IT
Sukces narciarzy wodnych z Augustowa Zdjęcie: AKS Sparta Sekcja Narciarstwa Wodnego

Świetnie spisali się zawodnicy AKS Sparty oraz MOS Augustów podczas rozgrywanych na Jeziorze Ryńskim w ten weekend (16-17 lipca) Mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym w jeździe figurowej za motorówką. Augustowianie wrócili aż z 9 medalami w kategoriach indywidualnych, a drużynowo uplasowali się drugim i trzecim miejscu.

Pierwsza odsłona tegorocznych Mistrzostw Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką odbyła się w Rynie. Przez dwa dni na wodach Jeziora Ryńskiego rywalizowali ze sobą w jeździe figurowej najlepsi polscy narciarze wodni. W mistrzostwach udział wzięło 30 zawodników i zawodniczek z 8 klubów. Augustów reprezentowała 14-osobowa ekipa – dziewięciu zawodników z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz pięciu młodych sportowców z Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta.

Narciarze wodni z Augustowa w jeździe figurowej za motorówką (chociaż wiadomo, że lepiej czują się w skokach) zaprezentowali się bardzo dobrze i do domu wrócili aż z 9 medalami – dwoma złotymi, trzema srebrnymi oraz czterema brązowymi. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych byli: Kajetan Siemienowicz oraz Zuzanna Polkowska, która na podium stawała dwa razy.

Na pochwałę zasługują najmłodsi zawodnicy z sekcji nart wodnych Sparty Augustów. Podopieczni Macieja Krzywińskiego zdobyli w swoim pierwszym poważnym starcie w Rynie cztery medale w kategorii do lat 14.

Medaliści Mistrzostw Polski w jeździe figurowej na nartach wodnych za motorówką 2016:
Złoto:
- Kajetan Siemienowicz (kat. U14, AKS Sparta)
- Zuzanna Polkowska (kat. U17, MOS Augustów)
Srebro:
- Maja Piątek (kat. U14, AKS Sparta)
- Bartosz Mieloch (kat. U21, MOS Augustów)
- Zuzanna Polkowska (kat. Open, MOS Augustów)
Brąz:
- Igor Domaszewski (kat. U14, AKS Sparta)
- Gabriela Koszycka (kat. U14, AKS Sparta)
- Weronika Jeruć (kat. U21, MOS Augustów)
- Jakub Sibicki (kat. U17, MOS Augustów)

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Za tydzień druga odsłona Mistrzostw Polski w Narciarstwie Wodnym za motorówką. Tym razem najlepsi zawodnicy spotkają się w Augustowie. W dniach 23-24 lipca rozegrana zostanie konkurencja w skokach.

Zdjęcia: AKS Sparta Sekcja Narciarstwa Wodnego

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot