• 1
  • 2
sobota, 30 lipiec 2016 16:12

Skaczą nad Nettą

Napisane przez IT

Trwa rozgrywany dziś (30 lipca) Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych "Netta Cup", poświęcony pamięci twórcy narciarstwa wodnego w Polsce - Zygmuntowi Kowalikowi. Zawody rozpoczęły się po południu od skoków najmłodszych adeptów narciarstwa wodnego – przedskoczków ze Sparty Augustów.

Konkurs przyciągnął liczne grono publiczności, która obserwowała pierwszą serię skoków zawodników z Polski i Białorusi. I mimo zbierających się ciemnych chmur, cierpliwie czekała na ostatni skok pierwszej serii, jak się okazało – najdłuższy. Po pierwszej serii prowadzi Aleksander Isayev z Białorusi (w ubiegłym roku zajął za zawodach w Augustowie drugie miejsce). Tuż za nim uplasował się augustowianin Erwin Zawadzki. Trzeci po pierwszej serii jest kolejny zawodnik białoruski, Stepan Shpak.

Ale to nie koniec zmagań nad Nettą. Właśnie rozpoczęła się druga seria skoków. Po niej ceremonia medalowa. Miejmy nadzieję, że na podium nie zabraknie Polaka.

Natomiast późnym wieczorem będzie można zobaczyć jedyne w tej części Europy widowiskowe nocne skoki na nartach wodnych. Zawodnicy oddadzą po trzy skoki. Start o godzinie 22.00. Impreza zakończy się około północy pokazem FireShow.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.