• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 31 lipiec 2016 13:30

Skoki na nartach wodnych w Augustowie

Napisane przez IT

Wspaniałym pokazem ognia zakończył się sobotni (30 lipca) nocny konkurs skoków na nartach wodnych o Puchar Lotto. Wygrał bezkonkurencyjny Aleksandr Isayev z Białorusi, który triumfował także w dzień podczas Międzynarodowego Konkursu Skoków Netta Cup – Memoriał Zygmunta Kowalika.

Białorusin prowadził w dziennym konkursie już po pierwszej serii skoków, osiągając bardzo dobrą odległość 63,80 m. W drugiej kolejce potwierdził swoje świetne przygotowanie, oddając najdłuższy skok drugiej serii 62,40 m. Na drugim stopniu podium uplasował się aktualny wicemistrz Europy w kategorii do 21 lat, Stephan Shpak, także z Białorusi (wynik 60,30 m). Trzecie miejsce zajął zawodnik MOS Augustów, Erwin Zawadzki, który podczas sobotniego konkursu pobił swój dotychczasowy rekord życiowy skokiem na odległość 58,50 m.

Zwycięzcom Netta Cup wręczono puchary oraz nagrody pieniężne. Dodatkową nagrodę indywidualną w wysokości tysiąca złotych otrzymał Erwin Zawadzki. Upominki otrzymali także najmłodsi skoczkowie ze Sparty Augustów, którzy wystąpili po raz pierwszy na międzynarodowych zawodach. Tym razem w roli przedskoczków.

Publiczność nie zawiodła także późnym wieczorem i licznie przybyła nad Nettę by obejrzeć jak zawodnicy radzą sobie w ekstremalnych warunkach. Nocne skoki za motorówką są jedyną taką konkurencją w naszej części Europy. Ponownie najlepszy okazał się Aleksandr Isayev, drugie miejsce zajął augustowianin Kamil Borysewicz, trzecie zawodnik z Białorusi, Andrey Popkov.

Impreza zakończyła się po północy widowiskowym pokazem FireShow.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot