• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 11 sierpień 2016 12:10

Udane Mistrzostwa Polski narciarzy wodnych z Augustowa

Napisane przez IT
Udane Mistrzostwa Polski narciarzy wodnych z Augustowa Zdjęcie: MOS Augustów

Do bardzo udanych mogą zaliczyć starty w tegorocznych Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym zawodnicy dwóch augustowskich klubów: AKS Sparty i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Z zawodów rozgrywanych na akwenach naszego kraju przywieźli grad medali. Na pochwałę zasługują zwłaszcza najmłodsi adepci tego wodnego sportu - bez wątpienia rośnie nam silna kadra na przyszłość.

W dniach 5-7 sierpnia w Szczytnie odbyła się trzecia, i zarazem ostatnia w tym roku, odsłona Mistrzostw Polski w Narciarstwie Wodnym za Motorówką. Po jeździe figurowej w Rynie i skokach w Augustowie, przyszedł czas na zamykającą rozgrywki konkurencję – slalom.

Podobnie, jak w poprzednich startach, augustowianie nie wrócili z pustymi rękami. Liczba jedenastu medali zdobytych w kategoriach indywidualnych tylko w tej jednej konkurencji, to robi wrażenie. Najlepsi w swych kategoriach wiekowych w Szczytnie byli Zuzanna Polkowska i Konrad Zawadzki z MOS Augustów oraz Kamil Borysewicz z AKS Sparta. Wyżej wymienieni podopieczni Rafała Jerucia zwyciężyli także w tegorocznym cyklu trójkombinacji (jazda figurowa, skoki i slalom).

Nie mniej dumni ze swych podopiecznych mogą być trenerzy Sparty, Maciej i Mateusz Krzywińscy. Obok utytułowanego Kamila Borysewicza rosną godni następcy - Gabrysia Koszycka czy Kajtek Siemionowicz, którzy w tym roku z każdych zawodów przywozili cenne krążki. Maja Piątek dołożyła w Szczytnie brązowy medal, podobnie jak jej starsza klubowa koleżanka, Ewelina Cyl. Dla najmłodszych „Spartan” były to pierwsze poważne starty na imprezach tej rangi, co ważne, zakończone sukcesami. W trójkombinacji Gabrysia w swojej kategorii wiekowej została wicemistrzynią kraju, a Kajtek stanął na trzecim stopniu podium.

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw Polski w slalomie za motorówką:
Złoto:
- Zuzanna Polkowska (kat. U17, MOS Augustów)
- Kamil Borysewicz (kat. U21 i Open, AKS Sparta)
- Konrad Zawadzki (kat. U17, MOS Augustów)
Srebro:
- Gabriela Koszycka (kat. U14, AKS Sparta)
- Zuzanna Polkowska (kat. Open, MOS Augustów)
- Konrad Oborski (kat. U17, MOS Augustów)
- Kajetan Siemionowicz ( kat. U14, AKS Sparta)
Brąz:
- Ewelina Cyl (kat. U21, AKS Sparta)
- Maja Piątek ( kat. U14, AKS Sparta)
- Erwin Zawadzki (kat. U21, MOS Augustów)

Mistrzowie Polski w trójkombinacji (jazda figurowa, skoki i slalom) za motorówką:
Złoto:
- Zuzanna Polkowska w kat. U17 (MOS Augustów)
- Konrad Zawadzki w kat. U17 (MOS Augustów)
Srebro:
- Bartosz Mieloch w kat. U21 (MOS Augustów)
- Erwin Zawadzki w Kat. U21 (MOS Augustów)
- Gabriela Koszycka w kat. U14 (AKS Sparta)
Brąz:
- Kajetan Siemionowicz w kat. U14 (AKS Sparta)

Ostatecznie drużynowo w trójkombinacji w kategorii U14 zawodnicy AKS Sparty stanęli na drugim stopniu podium. Natomiast klub MOS Augustów uplasował się w kat. U17 na pierwszym, w kat. U21 na drugim a w kat. U14 na trzecim miejscu.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy tegorocznych sukcesów!

Zdjęcia: AKS Sparta Sekcja Narciarstwa Wodnego, MOS Augustów - Water Ski Jump Team

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot