• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 01 wrzesień 2016 08:43

Uroczyste powitanie po Rio

Napisane przez IT

Edyta Dzieniszewska–Kierkla była gościem specjalnym XXVI sesji Rady Miejskiej w Augustowie. W imieniu władz miasta utalentowaną kajakarkę bukietem kwiatów powitał burmistrz, Wojciech Walulik.

Kajakarka wróciła do Augustowa na zasłużony wypoczynek po Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii. Na spotkaniu w Urzędzie Miejskim kajakarce towarzyszyli trener Jerzy Grąbczewski i mąż Marek. Upragniony medal olimpijski w sprincie kajakarskiej czwórki nie został zdobyty, co nie umniejsza dotychczasowych osiągnięć augustowianki i jak przyznał burmistrz: "Taki jest sport". Podziękował Edycie Dzieniszewskiej-Kierkla za dostarczone kibicom do tej pory wrażenia i emocje, które były jej udziałem. Przypomniał także, ze wychowanka Sparty Augustów jest wielokrotną medalistką mistrzostw Europy i świata oraz aktualną Mistrzynią Polski.

Mistrzostwo kraju augustowianka wywalczyła w sobotę, 27 sierpnia, w Poznaniu na swoim koronnym dystansie 1000 m, osiągając czas 4:21.764. Wygrała z dużą, prawie 10-sekundową przewagą nad zdobywczynią drugiego miejsca. Były to ostatnie starty w tym sezonie i przyszedł czas na zasłużony wypoczynek.

Podczas obrad rady burmistrz przypomniał także, że radny Adam Wysocki w lipcu tego roku zdobył wicemistrzostwo świata weteranów (chociaż sam zainteresowany powiedział, że woli określenie Mistrzostwa Mastersów). Zawody rozgrywane były w Trokach na Litwie, skąd nasz czterokrotny olimpijczyk przywiózł także brąz.

To nie był koniec kajakarskich akcentów na ostatniej sesji miejskiej. W niedzielę (4 września) burmistrz Wojciech Walulik, Adam Wysocki, Marek Twardowski i Piotr Markiewicz oraz inni czołowi augustowscy kajakarze: Karol Garbacz, Andrzej Markiewicz, Marcin Garbacz, Patryk Grygo oraz Leszek Sebastian Górski popłyną (jako pierwsi w historii) wyczynowymi kajakami do Grodna i Druskiennik, by zaakcentować partnerskie relacje z bliźniaczymi miastami Augustowa i promować Kanał Augustowski. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców burmistrz zaprosił na godzinę 12.00 nad rzekę Nettę, gdzie rozpocznie się start i zachęcił do kibicowania lub towarzyszenia kajakarzom "przynajmniej do rogatek miasta".

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot