• 1
  • 2
  • 3
piątek, 09 wrzesień 2016 22:59

Szlifowali formę na Entry Camp

Napisane przez RED

Podopieczni senseia Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin ostatnie dni wakacji spędzili na letnim obozie sportowym Entry Camp w Starej Morawie. Tam pod okiem mistrzów doskonalili technikę, podnosili kondycję i uczyli się taktyki walki.

Do Starej Morawy w tym roku pojechali sensei Marcin Sturgulewski oraz sanpei: Adam Kawka, Michał Koszycki, Błażej Jakub Wojewnik Chodorowski, Kuba Tomkiewicz i Piotr Warciński. Kilkudniowy pobyt (22-27 sierpnia) obfitował w treningi. Prowadzili je: trener kadry sensei Sylwester Sypień oraz sensei Piotr Moczydłowski. Specjalnymi gośćmi, którzy podzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami, byli sensei Alejandro Nawarro, mistrz świata 2013 i wielokrotny mistrz Europy, oraz sensei Kseniia Zasorina, brązowa medalistka mistrzostw świata i wicemistrzyni Europy.

Tradycyjnie na uczestników czekał crossfit (trening siłowo-wytrzymałościowe) na tzw. polanie zagłady, popołudniami odbywały się zajęcia pod kątem taktyki walki, nie zabrakło też 10-kilometrowego biegu, którego główną trudność stanowi fakt, że większa część trasy prowadzi pod górę. – To bardzo wyczerpujący bieg, ale wszyscy wytrwali. Warto wspomnieć, że Michał Koszycki znalazł się w pierwszej piątce. Na pochwałę zasługuje też Piotrek Warciński. Ten dwunastolatek, który pierwszy raz uczestniczył w obozie, w biegu z udziałem ok. 80 zaprawionych w walkach zawodników przybył na metę już w pierwszej piętnastce – skomentował sensei Waldemar Matyka.

Ekipa z Augustowa nie miała sobie równych także w teście z crossfitu. Na czternaście drużyn najlepiej poradziła sobie ze sprawdzającymi siłę, wytrzymałość, szybkość i precyzję zadaniami. Pokazała, że zależy jej na dobrym przygotowaniu do sezonu startowego. A sportowych imprez nie zabraknie. – Najbliższy wyjazd mamy już w tę sobotę. Jedziemy do Olsztyna na pierwszy sparring wojewódzki, cykliczną imprezę przygotowującą do startów w większych turniejach krajowych i międzynarodowych. Jednymi z ważniejszych zawodów będą mistrzostwa Polski młodzieżowców – podkreślił trener augustowskiego klubu karate. – Ale to jeszcze przed nami.

Waldemar Matyka kieruje również słowa podziękowań dla Urzędu Miasta w Augustowie za dofinansowanie organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży "Wypoczynek Letni".

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot