• 1
  • 2
  • 3
sobota, 08 październik 2016 08:37

Karatecy rozpoczęli sezon

Napisane przez IT

Karatecy rozpoczęli nowy sezon turniejowy. Pierwszy po wakacyjnej przerwie sprawdzian formy zawodników Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin miał miejsce 1 października w podwarszawskich Ząbkach.

Ogólnopolski Turniej Kyokushin Cub, rozgrywany systemem pucharowym, odbył się po raz czwarty. Jego organizatorem był Klub Sportów Walki Kyokushin z Zielonki, a gospodarzem imprezy Marcin Sieradzki. Zawodnicy startowali w kategorii full contact (seniorzy) i semi contact (juniorzy, młodzicy i kadeci). Turniej został przeprowadzony w formie Gali Sztuk Walki z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem na specjalnie przygotowanej do tego typu wydarzeń scenie. Dobą organizację i przebieg zawodów chwali sensei Waldemar Matyka. Zadowolony jest także ze startów swoich podopiecznych. Senior Michał Koszycki (w kat. do 80 kg) oraz młodzicy Jakub Tomkiewicz (do 65 kg) i Błażej Jakub Chodorowski-Wojewnik (+ 65 kg) w swoich kategoriach stawali na drugim stopniu podium. Dla Michała Koszyckiego były to pierwsze zawody, w których walczył w kategorii seniorskiej. Laureaci, oprócz pamiątkowych pucharów, otrzymali nagrody rzeczowe a seniorzy dodatkowe nagrody pieniężne w formie jednorazowego stypendium.

W roli sędziów na turnieju w Ząbkach wystąpili sensei Waldemar Matyka oraz senpai Adam Kawka.

Augustowscy karatecy rozpoczęli nowy sezon bardzo dobrze. Na kolejne starty nie będą długo czekać, przed nimi weekendowe turnieje w Ciechanowie, Broku i Olsztynie.

Zdjęcia: AKKK oraz KSW Bushi

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot