• 1
  • 2
wtorek, 11 październik 2016 15:58

Piątka na medal

Napisane przez IT

Pięciu zawodników i tyleż medali przywieźli zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin z rozegranego w minioną sobotę (8 października) VI Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów.

W zawodach wystartowało blisko 260 zawodników z 25 klubów z całej Polski, między innymi Wrocławia, Lublina, Bielsko-Białej, Warszawy, Leżajska czy Józefowa. Augustów reprezentowała pięcioosobowa męska ekipa. - Skromna grupa, bo były kluby, które wystawiły w Ciechanowie po kilkunastu zawodników. Trudno więc było rywalizować w klasyfikacji drużynowej. Ale udało się nam zająć bardzo dobre, bo siódme miejsce. To sukces naszej niewielkiej ekipy, która była jedną z mniej licznych reprezentacji na turnieju – relacjonował zawody sensei Waldemar Matyka. - Jestem zadowolony ze startów moich podopiecznych. Każdy stanął na podium: wywalczyliśmy trzy złote i po jednym srebrnym i brązowym medalu.

Adam Kawka w kategorii seniorskiej do 80 kg zajął pierwsze miejsce, pokonując zawodników z Józefowa i Warszawy. - Prowadził bardzo dobre, dynamiczne walki, co spodobało się sędziom i publiczności. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że przeciwnicy Adama byli starsi od niego o kilka lat, więc bardziej doświadczeni i dojrzalsi. Mimo to wygrała młodość i skuteczność – chwali podopiecznego trener. Na najwyższym stopniu podium stanęli także Piotr Warciński (w kategorii kadet do 40 kg) i Szymon Służała (kategoria dzieci młodsze rocznik 2007-2008 do 35 kg), którzy stoczyli po trzy zwycięskie walki w swoich kategoriach. - Szymon zasługuje na pochwałę, ponieważ w półfinałach i finale spotkał się z bardziej rosłymi zawodnikami. I poradził sobie świetnie, zdobywając trzeci złoty medal dla naszego klubu. Srebro na zawodach w Ciechanowie wywalczył Szymon Milanowski, który startował w kategorii dzieci do 40 kg. W finale musiał uznać wyższość przeciwnika gospodarzy. Najmłodszy zawodnik augustowskiego klubu, Szymon Zawadzki (kategoria dzieci młodsze rocznik 2007-2008 do 30 kg), wygrał pierwsze dwie walki, co dało mu przepustkę do strefy półfinałowej. Ostatecznie zajął trzecie miejsce, ulegając zawodnikowi z Józefowa w walce o wejście do finału.

Za tydzień karatecy z augustowskiego klubu startują w kolejnych zawodach, w Broku. - Szykuje się ciekawy turniej, w formie Gali Sztuk Walki. Tym razem w naszej reprezentacji będą także dziewczęta – zapowiada sensei Waldemar Matyka.

Zdjęcia: AKKK

Więcej w tej kategorii: « Metro górą Derby Podlasia »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.