• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 20 październik 2016 13:50

Osiem razy podium

Napisane przez IT
Osiem razy podium Zdjęcie: KSW Bushi

Augustowscy karatecy przyzwyczaili swoich kibiców, że niemal z każdych zawodów przywożą medale. Nie inaczej było w sobotę, 15 października, podczas VIII Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin w Broku, skierowanego do dzieci i młodzieży. Podopieczni Waldemara Matyki zdobyli osiem krążków w różnych kolorach i zajęli wysokie czwarte miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej.

W turnieju zorganizowanym przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai, kierowanym przez Zbigniewa Wójcickiego, wzięło udział 150 zawodników z 17 krajowych klubów. Sędzią głównym zawodów był sekretarz generalny Polskiego Związku Karate Shihan Jacek Czerniec z Lublina. Walki finałowe zostały rozegrane w formie Gali Sztuk Walki z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem na specjalnie przygotowanej do tego typu wydarzeń scenie. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kata oraz kumite semi kontakt a laureaci poszczególnych kategorii zostali udekorowani pucharami i pamiątkowymi dyplomami.

W Broku wystartowała ośmioosobowa reprezentacja Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin: Oliwia i Olgierd Salik, Martyna Sturgulewska, Michał Ostapowicz, Szymon Milanowski, Szymon Służała, Piotr Warciński, Szymon Zawadzki. Natomiast sensei Waldemar Matyka wystąpił w roli sędziego maty. Osiem medali – dwa złote, cztery srebrne i dwa brązowe – to wynik, który z pewnością ucieszył trenera.

Dwa razy na podium stawali Szymon Zawadzki oraz Szymon Służała. Ten pierwszy wywalczył złoto w kategorii kata (rocznik 2007-2008) i srebro w kumite do 35 kg. Natomiast Szymon Służała przywiózł dwa srebra. Najlepsza w swojej kategorii była także Oliwia Salik (kumite kadet, rocznik 2005-2006 do 40 kg). Srebro zdobył Piotr Warciński (w kumite kadet, rocznik 2003-2004 do 40 kg). Z dobrej strony pokazali się również: Martyna Sturgulewska (w kumite kadet, rocznik 2003-2004 pow. 45 kg) i Szymon Milanowski (w kumite kadet, rocznik 2005-2006 do 40 kg), którzy wywalczyli w turnieju brązowe krążki. Swych sił próbowali na matach także Olgierd Salik i debiutant, Michał Ostapowicz. – Michał zdobył cenne doświadczenie w swoim pierwszym starcie na zawodach. Startował w kata i kumite, gdzie ostatecznie zajął dobre, piąte miejsce – podsumował start swego podopiecznego sensei Waldemar Matyka, zadowolony z występów pozostałych zawodników. - Turniej mógł zakończyć się dla naszego klubu jeszcze lepiej, ale Szymka Służałę i Piotrka Warcińskiego wykluczyły kontuzje nabyte we wcześniejszych pojedynkach na macie i musieli zrezygnować ze swoich finałowych walk w kumite, zadowalając się drugimi miejscami – wyjaśnił.

Przed zawodnikami Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin kolejne walki na macie już za dwa tygodnie, w Zambrowie. Rozegrane zostaną tam Mistrzostwa Województwa Podlaskiego. Trzymamy kciuki i gratulujemy dotychczasowych wyników!

Zdjęcia: KSW BUSHI oraz Katarzyna Ostapowicz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot