• 1
  • 2
  • 3
środa, 09 listopad 2016 15:35

"Dajemy radę"

Napisane przez IT

Świeżo upieczeni Mistrzowie Województwa Podlaskiego Karate Kyokushin nie zwalniają tempa. W minioną sobotę (5 listopada) dziewięcioosobowa reprezentacja z Augustowa dobrze zaprezentowała się na zawodach w Józefowie. Podopieczni Waldemara Matyki wrócilli z sześcioma medalami.

Trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy – z takim dorobkiem medalowym powrócili zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin z XVII Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa, który odbył się 5 listopada. W zawodach zorganizowanych przez Klub Sportów Walki Bushi udział wzięło prawie pięciuset zawodników i zawodniczek z 39 krajowych klubów. Augustów reprezentowała męska ekipa: Fabian Masiewicz, Szymon Milanowski, Michał Ostapowicz, Olgierd Salik, Maciej Sieńko, Szymon Służała, Jakub Tomkiewicz, Piotr Warciński i Szymon Zawadzki. Sześciu zawodników stanelo na podium w kategoriach indywidaulanych. Natomiast niewielka reprezentacja z Augustowa druzynowo zajęła dobre i wcale nie pechowe, 13-te miejsce. Jak powiedział sensei, Waldemar Matyka: – Dajemy radę i zajmujemy drużynowo dobre lokaty. Stawiam na jakość a nie ilość zawodników. Jak widać po startach taktyka trenera sprawdza się, bo prawie z każdych zawodów młodzi adepci karate przywożą medale. Tak też było w podwarszawskim Józefowie.
Na najwyższym stopniu podium w swoich kategoriach stanęli: Jakub Tomkiewicz ( młodzicy, rocznik 2001-2002, do 60 kg), Piotr Warciński (kadet, rocznik 2003-2004 do 40 kg) oraz Fabian Masiewicz ( dzieci chłopcy, rocznik 2005-2006, do 45 kg). Srebro wywalczyli: Szymon Milanowski (dzieci chłopcy, rocznik 2005-2006, do 40 kg) i Szymon Służała (dzieci młodsze chłopcy, rocznik 2007 i młodsi, pow. 35 kg). Z brązowego medalu cieszy się natomiast Olgierd Salik (kadeci, rocznik 2003-2004, do 40 kg).

Sensei w rozmowie z nami wyróżnił postawę dwóch podopiecznych, Jakuba Tomkiewicza i Piotra Warcińskiego, dobrze zapowiadający się na zbliżający się Puchar Europy, w którym wystąpią. - Zarówno Kuba jak i Piotrek wygrali swoje finałowe w dobrym stylu. Dwuminutowe starcie Piotrka z zawodnikiem z Łomży nie wyłoniło zwycięzcy, sędziowie zadecydowali o dogrywce, która należała do Piotrka. To była trudna ale dobra walka. Wygrana cieszy. Największym zaskoczeniem, jak przyznaje trener, był występ Fabiana Masiewicza. Dopiero po raz drugi uczestniczył w jakichkolwiek zawodach i w Józefowie sięgnął po złoto. To ogromna motywacja do dalszych treningów.

Dla niektórych zawodników turniej w Józefowie był sprawdzeniem formy i kolejnym etapem przygotowań przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Lublinie w dniach od 25 do 27 listopada. Augustowski Klub Karate Kyukoshin reprezentować będzie czwórka zawodników: Jakub Tomkiewicz, Piotr Warciński, Olgierd Salik oraz Błażej Chodorowski-Wojewnik (nieobecny na turnieju w Józefowie). A już w w najbliższy weekend Adam Kawka będzie bronił wicemistrzostwa kraju na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Szczecinku.

Zdjęcia: Katarzyna Ostapowicz oraz PFKK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot