• 1
  • 2
poniedziałek, 14 listopad 2016 13:05

Z medalami z Mistrzostw Polski

Napisane przez IT

Udany występ augustowian podczas rozegranych w sobotę, 12 listopada w Szczecinku XXVII Mistrzostw Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Augustów reprezentowali Adam Kawka i Michał Koszycki. Obaj wrócili z medalami, srebrnym i brązowym.

W Mistrzostwach udział wzięło 122 zawodników z 35 klubów karate kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Zawodnicy startowali w przedziale wiekowym 18-21 lat, w konkurencjach kata i kumite. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowało dwóch zawodników.

Adam Kawka, który pojechał do Szczecinka bronić zeszłorocznego tytułu wicemistrza kraju, powtórzył to osiągnięcie. W kategorii kumite do 70 kg wywalczył srebro. Zdobywając po raz pierwszy wicemistrzostwo Polski w zeszłym roku, augustowianin startował w przedziale wagowym do 65 kg.
Michał Koszycki do tej pory zdobywał laury na zawodach rangi juniorskiej. W tym roku, jako osiemnastolatek mógł wystartować w mistrzostwach młodzieżowców. Debiutant spisał się na macie bardzo dobrze, zdobywając swój pierwszy medal w tej grupie wiekowej. Przywiózł brąz w kategorii kumite do 80 kg.
Sensei, Waldemar Matyka, który wystąpił na mistrzostwach w roli sędziego maty, nie kryje zadowolenia ze startów swoich podopiecznych – Obaj stoczyli bardzo dobre walki w swoich kategoriach wagowych. Michał debiutował i wywalczył brąz na zawodach tej rangi. To naprawdę dobre osiągniecie. Adam potwierdził swoją pozycję na arenie krajowej, zdobywając drugi rok z rzędu wicemistrzostwo Polski.

Gratulujemy!


Zdjęcia: Augustowksi Klub Karate Kyokushin

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.