• 2
poniedziałek, 28 listopad 2016 13:44

Z medalami z Pucharu Europy

Napisane przez IT

Kolejny sukces karateków z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Podczas rozgrywanych w dniach 26-27 listopada w Lublinie XV Mistrzostw Europy i Pucharu Europy Karate Kyokushin młodzi adepci tej sztuki walki z Augustowa wywalczyli dwa medale – srebrny i brązowy.

W turnieju wystartowało blisko 600 zawodników z 24 państw. Polskę z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin reprezentowało 4 zawodników: Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik, Olgierd Salik, Jakub Tomkiewicz oraz Piotr Warciński.

Debiutujący na imprezie tej rangi dwaj podopieczni Waldemara Matyki spisali się bardzo dobrze i wrócili do Augustowa z cennymi krążkami. Młodzik Kuba Tomkiewicz, startujący w kategorii do 60 kg wywalczył brąz. Natomiast srebrny medal trafił do Błażeja Chodorowskiego Wojewnika, który został wicemistrzem Pucharu Europy w kategorii powyżej 75 kg. Nie udało się natomiast Piotrkowi Warcińskiemu obronić zeszłorocznego tytułu Mistrza Pucharu Europy w swojej kategorii wiekowej. Tym razem zawody zakończył na 1/8 finału, gdzie w walce dającej przepustkę do strefy medalowej uległ (po wyczerpującej dogrywce) zawodnikowi z Ukrainy. Także inny reprezentant tego kraju stanął na drodze do uzyskania lepszego wyniku Olgierdowi Salikowi, który z Lublina wrócił bogatszy o nowe doświadczenia i możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Sensei Waldemar Matyka podkreślił wysoki poziom organizacyjny i szkoleniowy zawodów, których gospodarzem był Lubelski Klub Karate Kyokushin. Rangi Mistrzostwom Europy dodał Shōkei Matsui, dyrektor Międzynarodowej Organizacji Karate (IKO), który w Lublinie wystąpił w roli sędziego głównego.