• 1
  • 2
wtorek, 29 listopad 2016 21:45

Zdobywa punkty dla kadry

Napisane przez KA

W niedzielę 13 listopada odbył się w Łomży międzynarodowy mecz bokserski Polska – Litwa. W turnieju udział wziął podopieczny Piotra Rułkowskiego z klubu Sztorm Go Augustów, Michał Wieczorek. Swoją walkę wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Listopadowe spotkanie w łomżyńskiej Hali im. Olimpijczyków Polskich było spotkaniem rewanżowym. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy z województwa podlaskiego i ekipa z Kowna. W reprezentacji regionu wystąpili młodzi pięściarze z kilku podlaskich klubów, w tym Michał Wieczorek z sekcji bokserskiej Sztorm GO Augustów, który walczył w wadze do 66 kg.

W pierwszym meczu, który odbył się w kwietniu w Kownie, Michał zremisował swoją walkę. Tym razem odniósł zdecydowane zwycięstwo – wygrał jednogłośną decyzją sędziów a jego przeciwnik z Litwy był dwukrotnie liczony. – Litwin pokazał serce do walki, Michał za to zachował chłodną głowę – mówi o swym zawodniku trener, Piotr Rułkowski. – Od początku kontrolował pojedynek i wykazał dużo lepsze przygotowanie techniczne, choć do końca musiał uważać na silniejszego fizycznie rywala – zrelacjonował przebieg spotkania.

Warto przypomnieć, że Michał Wieczorek jest aktualnym Mistrzem Województwa Podlaskiego (tytuł wywalczył w marcu tego roku). Ma też na koncie zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju "Złoty Żubr". Zdobył również kwalifikacje do Mistrzostw Polski Kadetów, ale niestety, z uwagi na kontuzję, nie udało mu się pojechać na zawody i wyjść w tym roku na ring. – Jeśli chodzi o jego rozwój, jestem zadowolony. Mam duże plany co do Michała na rok przyszły – nie kryje satysfakcji z wychowanka trener Sztormu. Pozytywnie ocenia też inicjatywę rozgrywania meczów bokserskich. – Jest to nawiązanie do tradycji pięściarstwa. Jeszcze w latach 70. i 80. tego typu mecze były normą, choćby międzyklubowe. W ostatnich latach to rzadkość. Dlatego cieszy fakt, że Podlaski Okręgowy Związek Bokserski do nich wraca.

W województwie podlaskim odbywa się też coraz więcej imprez o randze wyższej niż tylko regionalna. Miłośnikom pięściarstwa zapewne nie umknęły rozegrane w ubiegłym tygodniu w Sokółce Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. – To naprawdę dużo znaczy, że największa impreza boksu olimpijskiego w Polsce odbyła się w naszym regionie. Wielkie wydarzenie, trudne przedsięwzięcie, a moim zdaniem, i wiem, że podziela je wielu, zostało świetnie zorganizowane. Mówię to jako pasjonat tego sportu i gratuluję kolegom, zwłaszcza Tomaszowi Potapczykowi, który już nieraz udowodnił, że Sokółka i cała wschodnia Polska to jasne punkty na bokserskiej mapie naszego kraju – usłyszeliśmy od Piotra Rułkowskiego.

A jakie ma plany, jeżeli chodzi o augustowski klub? – W najbliższą sobotę mamy ostatnie starcie w tym sezonie. Jedziemy do Białegostoku na kolejną już edycję Międzynarodowego Mikołajkowego Turnieju Bokserskiego. Wystąpi tam trzech zawodników Sztormu, w tym jeden debiutant. Później czeka nas lekki odpoczynek i przygotowania pod rok 2017.

Zapraszamy zatem do śledzenia pięściarskich imprez i kibicowania zawodnikom.

Zdjęcia: Sztorm GO Augustów

Gruby Benek