• 3
poniedziałek, 05 grudzień 2016 13:50

Czołg pokonany po raz wtóry

Napisane przez KA

Drugoligowi siatkarze UKS Centrum Augustów pokonali na wyjeździe warszawski Czołg. Pierwsze grudniowe starcie pod siatką, które było zarazem pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej, zakończyli wynikiem 3:2.

W sobotę 3 grudnia na hali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego odbył się pierwszy mecz rundy rewanżowej w II lidze siatkówki mężczyzn. Na boisku spotkali się Czołg AZS UW i UKS Centrum Augustów. Choć pierwszy set należał do akademików, augustowianie pokazali, że nie zamierzają wrócić ze stolicy z niczym i oddać tak łatwo zwycięstwa. Ostatecznie, po długiej, wyrównanej, ale ostrej walce, to oni tryumfowali na parkiecie, zdobywając w ostatniej partii dwa punkty przewagi (punkty w poszczególnych setach rozłożyły się następująco: 23:25; 25:17; 19:25; 25:20; 15:13).

Także tytuł najlepszego zawodnika meczu przypadł siatkarzowi z augustowskiego zespołu. Otrzymał go Patryk Pruchniewski.

Obydwa zespoły grały już naprzeciwko siebie w meczu otwierającym sezon ligowy 2016/2017. Wówczas również trzeba było pięciu setów do rozstrzygnięcia spotkania a mocniejsi na boisku, podobnie jak teraz, okazali się walczący do samego końca siatkarze UKS Centrum Augustów.

W tym miesiącu naszą drugoligową drużynę czekają jeszcze dwie walki pod siatką. W najbliższą sobotę podejmą na własnym parkiecie warszawską Legię. Tydzień później, 17 grudnia, na wyjazdowym meczu spotkają się z kolejną drużyną ze stolicy – KS Metro Warszawa.