• 1
  • 2
poniedziałek, 12 grudzień 2016 12:54

Teraz Puchar Polski

Napisane przez IT

Kolejny sukces augustowskich karateków. Podczas rozegranego w dniu 10 grudnia w Ciechanowie XXXIII Pucharu Polski Seniorów i XIII Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin podopieczni senseia Waldemara Matyki wrócili z trzema medalami – złotym, srebrnym i brązowym.

Puchar Polski to jedna z najważniejszych imprez karate organizowanych w naszym kraju. Do Ciechanowa przyjechało ponad 300 zawodników z 72 klubów z całej Polski. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Błażej Chodorowski Wojewnik, Adam Kawka, Michał Koszycki oraz Jakub Tomkiewicz. - Ten Puchar Polski okazał się szczęśliwy dla dwójki naszych seniorów i jednego młodzika. Wywalczyliśmy złoto, srebro i brąz – podsumował zawody sensei Waldemar Matyka.

Pierwsze miejsce i Puchar Polski trafił do młodzika Błażeja Chodorowskiego Wojewnika, który w kategorii wagowej powyżej 65 kg nie miał sobie równych. To ostatni rok startów tego zawodnika w kategorii młodzików. - Udało się Błażejowi na odejście zdobyć wymarzony złoty medal. To z pewnością będzie procentować w juniorach w przyszłym roku - chwali podopiecznego trener. Przypomnijmy, że do Błażeja należy także wicemistrzostwo Pucharu Europy, wywalczone niespełna kilka tygodni temu.

Srebro wywalczył inny utytułowany zawodnik Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin, Adam Kawka, aktualny wicemistrz Polski seniorów w kategorii do 70 kg. W Pucharze Polski swoje dwie walki skończył przed regulaminowym czasem, przez ippon (czyli uzyskanie pełnego punktu). W finale musiał uznać jednak wyższość bardziej doświadczonego przeciwnika.

Trzeci medal, brązowy, w kategorii do 75 kg wywalczył Michał Koszycki, który zadebiutował w Pucharze Polski jako senior. Waldemar Matyka chwali swego podopiecznego, że mimo młodego wieku potrafił nawiązać równorzędną walkę z dużo starszymi przeciwnikami. - Michał stoczył bardzo dobre walki, na poziomie Mistrzostw Polski – usłyszeliśmy.

W Ciechanowie startował także Jakub Tomkiewicz, który odpadł niestety z rywalizacji w walce eliminacyjnej.

Występem w Pucharze Polski seniorzy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin zakończyli ten rok turniejowy. Natomiast młodzicy będą rywalizować na macie (po raz ostatni w tym roku) już w najbliższy weekend w Ostrołęce podczas Ogólnopolskiego Turnieju Karate dla Dzieci i Młodzieży. Trzymamy kciuki.

Zdjęcia: AKKK

Gruby Benek