• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 03 styczeń 2017 21:33

Zapisy wystartowały

Napisane przez RED

Od minionego poniedziałku można zapisywać się na zawody triathlonowe z cyklu Elemental Tri Series 2017. Tegoroczna seria ponownie zagości w czterech miastach. Inauguracja cyklu, a dla niektórych zawodników całego sezonu triathlonowego, będzie miała miejsce 14 maja w Olsztynie. Następnie triathloniści będą mogli spróbować swoich sił w Augustowie (11.06.2017), Blachowni koło Częstochowy (30.07.2016) oraz w Białymstoku (20.08.2017).

Podczas zawodów w ramach cyklu ETS młodzi zawodnicy oraz age-grouperzy mają okazję spotkać się na linii startu z doświadczonymi zawodnikami, często członkami Kadry Narodowej. Możliwe jest to dzięki trzem dystansom, jakie do wyboru mają triathloniści. Dystans olimpijski, przeprowadzany w konwencji bez drafingu to 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. Na sprincie (0,75-20-5) oraz supersprincie (0,2-10-2,5) dozwolona jest jazda w grupie, czyli drafting, co cieszy się coraz większą popularnością wśród zawodników. Organizatorzy stawiają także na młodych zawodników, dla między innymi których wprowadzony został dystans supersprinterski dozwolony dla osób już od 14 roku życia.

„Elemental Tri Series to jedyny cykl w Polsce, który łączy jazdę indywidualną oraz jazdę w grupach. Na dystansach w formule z draftingiem starują u nas wyczynowi triathloniści, którzy często są wzorem i inspiracją dla młodszych zawodników. Nie zapominamy także o debiutantach, to oni najczęściej startują w triathlonowych sztafetach, które możliwe są na dystansie olimpijskim” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

W sztafetach triathlonowych mogą wystartować trzyosobowe drużyny, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych, którzy mogą wystartować w zawodach biegowych Elemental Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Aby zapisać się na zawody (również na Elemental Kids) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.triathlonseries.pl. Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu zawodów w portalu Facebook: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Więcej w tej kategorii: « Sylwestrowy Turniej Cenne zwycięstwo »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot