• 1
  • 2
poniedziałek, 16 styczeń 2017 12:20

Zawody narciarskie w Augustowie

Napisane przez RED
Zdjęcie: pixabay Zdjęcie: pixabay

W sobotę, 21 stycznia, zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach AUGUSTÓW NARCIAR - SKI TOUR. Wszyscy miłośnicy narciarstwa biegowego w Augustowie będą mieli okazję spróbować swoich sił w sprincie na dystansie 1000 metrów stylem klasycznym. W programie także wyścigi skierowane do młodszych biegaczy oraz "wyścig skrzatów".

W roku 2017 Augustów dołączył do cyklu biegów narciarskich MAZURY LOPPET CUP. Jest to projekt obejmujący zawody narciarskie rozgrywane w naszym regionie: XXVIII Bieg Jaćwingów, XII Bieg Sasinów, IV Bieg Piski o Puchar Jabłoni. Od tego roku również Augustów Narciar-SKI TOUR. Zawodnicy startujący w tych zawodach zbierają punkty do klasyfikacji generalnej Grand Prix.

W poprzednim roku zawodnicy z Augustowa brali udział w pierwszej edycji Mazury Loppet Cup odnosząc spore sukcesy. W klasyfikacji generalnej mężczyzn Adam Wysocki zajął trzecie miejsce, tak jak Karolina Rowińska wśród Pań. Natomiast drużyna Akademii Nart Biegowych CSiR w punktacji zespołowej zajęła drugie miejsce ustępując jedynie ekipie SKIPOL Gołdap.

W tym roku wszyscy miłośnicy narciarstwa biegowego w Augustowie będą mieli okazję spróbować swoich sił w zawodach stylem klasycznym. Sprinty narciarskie w Augustowie to dwa biegi eliminacyjne na 1000 m z pomiarem czasu. Suma czasów z tych biegów da rozstawienie w finałach grupowych rozgrywanych po 5 zawodników.

Dodatkowo rozegrane zostaną wyścigi dla młodszych biegaczy - 800 metrów dla chłopców szkół podstawowych, 400 metrów dla dziewcząt oraz wyścigi skrzatów (do lat 10).

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, ciepły posiłek i herbatę, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach także trofea i upominki.

Informacje organizacyjne:
21 stycznia – Sprinty - stadion CSiR przy ul. Tytoniowej 1
Rozegranie zawodów uzależnione jest od warunków pogodowych.
Zgłoszenia należy dokonać na formularzu startowym przesyłając pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zapisy do biegów również w dniu zawodów w godz. 9.00 – 10.00
od godz. 10.00 - odprawa techniczna - wydawanie numerów startowych
Biuro zawodów znajdować się będzie na stadionie CSiR, ul. Tytoniowa 1
od godz. 11.00 rozpoczęcie eliminacji start do biegu co 30 sec.
Organizatorzy zapewniają pomiar czasu każdego uczestnika biegów, oraz numery startowe.

Trasa do sprintów: Pętla wyznaczona na stadionie. Na stadionie głównym od godz. 10.50 mają prawo przebywać tylko zawodnicy biorący udział w rywalizacji. Do rozgrzewki zawodników udostępniony będzie stadion treningowy.

Program minutowy sprintów:

11.00 - 11.30 – I bieg eliminacyjny SPRINTU OPEN na dystansie 1000 m
11.40 – chłopcy szkół podstawowych klasy (4-6) wyścig na 800 m.
11.50 – dziewczęta szkół podstawowych klasy (4-6) wyścig na 400 m.
12.00 - 12.30 – II bieg eliminacyjny SPRINTU OPEN na dystansie 1000 m
12.40 - wyścigi skrzatów ( technika dowolna) kl. 1-3 S.P. – dystans ok. 150 metrów
13.00 – finały mężczyzn D,C,B,A (suma czasów dwóch biegów eliminacyjnych)
(1 – 5 z eliminacji – fin. A, 6-10 – fin. B, 11-15 – fin. C,16-20 -D)
13.20 – finały kobiet C,B,A (1 - 5 z eliminacji – finał A, 6-10 – finał B, 10-15 finał C)
DEKORACJE PO OSTATNIM BIEGU

Istniej możliwość wypożyczenia nart (10 zł DOROŚLI i DZIECI). Ilość nart ograniczona.
OPŁATY ZA UDZIAŁ W BIEGACH: Dorośli 30 zł. Dzieci 15 zł.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Opłaty startowe należy uregulować w biurze zawodów podczas rejestracji.

Organizatorzy:
Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie
Gmina Miasto Augustów

Uczestników zawodów obowiązuje regulamin „MAZURY LOPPET CUP”.

Więcej w tej kategorii: « Cenne zwycięstwo Siatkarskie emocje »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.