• 1
  • 2
czwartek, 26 styczeń 2017 09:55

Zwycięstwo na początek sezonu

Napisane przez KA

Od udziału w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim, który odbył się 21 stycznia w Suwałkach, pięściarze augustowskiego Sztormu rozpoczęli sezon startowy 2017. Mają za sobą zwycięski pojedynek i walkę sparingową.

W minioną sobotę na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach miał miejsce Międzynarodowy Turniej Bokserski. Na ringu, oprócz przedstawicieli gospodarzy, zaprezentowało się kilkudziesięciu pięściarzy z klubów z Gdańska, Szczytna, Łomży, Białegostoku, Sokółki oraz Grodna. Dwójkę zawodników wystawił też nasz lokalny klub Sztorm GO Augustów. Łukasz Kalinko (kategoria wiekowa senior) stoczył emocjonującą walkę z zawodnikiem OSiR Suwałki. Pojedynek wygrał. Mariusz Niedźwiecki ze względu na niewielkie obsadzenie swojej kategorii stoczył walkę sparingową.

– Łukasz debiutował w oficjalnej walce. Zadanie wykonał w stu procentach. Wygrał decyzją sędziów, choć niejednogłośną, w pojedynku, gdzie za rywala miał dużo bardziej doświadczonego zawodnika. Ku mojemu ubolewaniu drugi z moich podopiecznych nie pierwszy już raz nie miał przeciwnika w swojej kategorii wagowej i wiekowej, więc musieliśmy zadowolić się walką sparingową – zarysował przebieg spotkania trener Sztormu, Piotr Rułkowski. – Chłopcy zrobili swoje, ja z kolei mam materiał do pracy nad doskonaleniem ich umiejętności – podsumował.

Jak stwierdził, turniej miał dla niego przede wszystkim charakter poglądowy. – Dopiero zaczynamy nowy sezon, jesteśmy w okresie budowania fundamentu formy na pierwszy kwartał roku. Nie było tutaj mowy o formie startowej. Tę wypracujemy na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, które odbędą się 18-19 lutego w Sokółce. Obecnie trenujemy na zimowym zgrupowaniu dochodzeniowym. Czekają nas dwa tygodnie sumiennej pracy. Przed mistrzostwami planuję też jeszcze kilka wyjazdowych konsultacji sparingowych.

Wracając do ostatnich zawodów, warto jeszcze wspomnieć o roli kibiców augustowskich pięściarzy. – Dostarczyli dużo pozytywnej energii – usłyszeliśmy od Piotra Rułkowskiego. – Mimo że była ich garstka, wyraźnie zaznaczyli swoją obecność mocnym dopingiem. Jest to dla nas bardzo ważne i serdecznie za to dziękujemy! Podziękowania kieruję również do trenera sekcji bokserskiej OSiR Suwałki, Pawła Pasiaka, za zaproszenie na turniej.

Gratulujemy udanego wejścia w sezon i życzymy kolejnych owocnych startów!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.