Wydrukuj tę stronę
czwartek, 02 luty 2017 13:13

Zimowy obóz szkoleniowy

Napisane przez IT

Tygodniowe intensywne treningi zakończone egzaminem na wyższe stopnie oraz liczne atrakcje zapewnili młodym adeptom sztuki karate organizatorzy Zimowego Obozu Szkoleniowego w Gołdapi, który odbywał się w dniach 21-28 stycznia bieżącego roku. W zgrupowaniu uczestniczyła także kilkuosobowa grupa zawodników Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin.

W zorganizowanym przez Białostocki Klub Karate Kyokushin „KANKU” obozie szkoleniowym w Gołdapi udział wzięło łącznie pięćdziesięciu zawodników z czterech klubów z regionu – Augustowa, Białegostoku, Grajewa i Węgorzewa. Dla podopiecznych Waldemara Matyki było to pierwsze zgrupowanie w nowym roku. A od kilku lat także pierwsze, które odbywa się w warunkach zimowych. - Po dłuższej przerwie wznowiliśmy cykl obozów zimowych i chcę do nich powrócić na stałe. Wcześniej corocznie jeździliśmy w góry, do Gliczarowa Górnego. Kilka takich obozów, zorganizowanych przez mnie, odbyło się także u nas, w Augustowie – powiedział sensei.

Celem wyjazdu był przede wszystkim trening karate (kihon, kata i kumite). Ale oprócz codziennych ćwiczeń w programie zimowego obozu nie zabrakło licznych atrakcji. Uczestnicy jeździli na nartach na Pięknej Górze, pływali w basenie, grali w kręgle czy bilard, obejrzeli pokaz magika, wzięli udział w dyskotece i sayonarze, na której odbyły się różne konkursy.

Podczas zgrupowania odbył się egzamin na wyższe stopnie szkoleniowe. W gronie zdających znalazło się siedmiu zawodników AKKK. Choć egzamin można zdać także w swoim macierzystym klubie, to wielu zawodników woli podejść do niego w większym gronie. - Na takim zgrupowaniu, gdzie są zawodnicy z różnych klubów zdający angażuje się inaczej. Każdy chce wykazać się jak najlepiej przed kolegą – usłyszeliśmy od senseia Waldemara Matyki. Wszyscy podopieczni egzamin zdali, co wcale nie jest regułą, jak podkreślił trener augustowskich karateków

Na kolejny obóz szkoleniowy zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin wybierają się pod koniec lutego do Nałęczowa.

Zdjęcia: Białostocki Klub Karate Kyokushin "KANKU"