• 1
  • 2
wtorek, 28 luty 2017 14:56

Trenowali pod okiem najlepszych

Napisane przez IT

Zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w prestiżowym międzynarodowym obozie szkoleniowym 6th Fighters Camp & 3rd Young Lions Fighters Camp. Tegoroczna edycja seminarium odbyła się w miniony weekend, w dniach 24-26 lutego w Nałęczowie.

W trzydniowych obozie szkoleniowym pod okiem czołowych zawodników świata pojechała trenować mocna ekipa z Augustowa w składzie: Marcin Sturgulewski, Adam Kawka, Michał Koszycki, Jakub Tomkiewicz, Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik, Piotr Warciński. Nad podopiecznymi czuwał sensei Waldemar Matyka.

Seminarium karate poświęcone kumite, a więc pod kątem walki, prowadzone było w trzech grupach: najmłodsi zawodnicy do 13 lat, grupa kadry zawodniczej oraz trenerów i instruktorów. Tegoroczny obóz poprowadzili dwukrotny mistrz świata w kategorii średniej Sesnei Zenjuro Mori i Shihan Taihiro Sugimura. Zajęcia obejmowały wiele aspektów przygotowania do kumite, w tym przygotowanie ogólnosprawnościowe i specjalistyczne. Na zakończenie tradycyjnie odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie i uczniowskie.

Udział w takim obozie szkoleniowym jest wyjątkową okazją, szczególnie dla najmłodszych uczestników, do treningu pod okiem zagranicznych instruktorów. Takie ćwiczenia dają bardzo wiele młodym adeptom sztuki karate, którzy korzystają z doświadczenia i porad najlepszych. A przede wszystkim poprawiają taktykę walki, co podkreślał w rozmowie z nami Waldemar Matyka.

Podczas tegorocznej edycji obozu w Nałęczowie po raz pierwszy przed szeroką publicznością zaprezentowała się reprezentacja Polski zakwalifikowana na tegoroczne Mistrzostwa Świata w konkurencji Team Kata. W jej składzie trenuje Marcin Sturgulewski, wychowanek augustowskiego klubu. O jak najlepsze lokaty drużyna powalczy już w kwietniu w Japonii.

A zawodnicy AKKK umiejętności nabyte podczas zakończonego właśnie obozu będą mogli sprawdzić w walkach na macie już za tydzień. W pierwszy weekend marca liczna grupa podopiecznych Waldemara Matyki rozpocznie rok turniejowy zawodami w Zambrowie.

Zdjęcia: AKKK oraz Lubelski Klub Karate Kyokushin

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.