• 1
  • 2
środa, 08 marzec 2017 13:11

Pierwsze trofea w tym roku

Napisane przez IT
Pierwsze trofea w tym roku Foto: Katarzyna Ostapowicz

Dwanaście medali zdobytych indywidualnie, brąz drużynowo oraz tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju – pierwszy tegoroczny start zawodnicy Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin z pewnością mogą uznać za bardzo udany. W niedzielę, 5 marca, świetnie zaprezentowali się podczas III Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin.

Po zimowych obozach szkoleniowych w Gołdapi i Nałęczowie przyszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności w walce o trofea. Do Zambrowa, na turniej przeznaczony dla dzieci i młodzieży z podziałem na stopień zaawansowania dla pomarańczowych pasów stawiających pierwsze kroki na macie oraz dla zaawansowanych zawodników z niebieskim, żółtym i zielonym pasem, pojechało jedenastu podopiecznych Waldemara Matyki. Grupę Pomarańczowych Pasów reprezentowali: Michał Ostapowicz, Patryk Danilczyk, Maciej Sieńko, Jakub Pawłowski i Igor Leszczyński, który debiutował w zambrowskim turnieju. W grupie bardziej zaawansowanej startowali Jakub Tomkiewicz, Szymon Zawadzki, Szymon Milanowski, Oliwia i Olgierd Salik oraz Piotr Warciński. Ogółem do Zambrowa przyjechało prawie 300 zawodników z 25 klubów z całej Polski.

Zawody rozgrywano w formule kumite (semi kontakt – z użyciem ochraniaczy) oraz kata (układ technik), w kategoriach wiekowych od 2012 roku do 2000 roku. Augustowianie w swoich pierwszych w tym roku startach spisali się bardzo dobrze. Sześć złotych, cztery srebrne i dwa brązowe krążki – to urobek podopiecznych Waldemara Matyki, którzy także drużynowo spisali się na medal i wrócili z Zambrowa z pucharem dla brązowej drużyny turnieju. Ponadto tytuł Najlepszego „Ducha Walki Turnieju” otrzymał Michał Ostapowicz, wybrany jednogłośnie.

Jak relacjonował nam zawody trener Waldemar Matyka, trochę sportowego szczęścia zabrakło jego wychowankom w kategorii kata. - Olgierd Salik w rundzie finałowej zajmował z innym zawodnikiem trzecie miejsce, zarządzono dogrywkę. Olgierd minimalnie przegrał, o jedyne 0,5 punktu. Z kolei Jakub Tomkiewicz z rundy eliminacyjnej do finałowej wchodził z drugiego miejsca, ale ostatecznie uplasował się tuż za podium. Nie obyło się bez walk „bratobójczych” - Szymon Milanowski okazał się lepszy od klubowego kolegi Piotrka Warcińskiego, którzy rywalizowali o pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii. Trener chwali także Oliwię Salik, która wywalczyła srebro po starciu z bardziej doświadczoną zawodniczką.

Oto indywidualna klasyfikacja medalowa zawodników AKKK:
Kategoria Kata:
I miejsce - Michał Ostapowicz i Szymon Zawadzki
Kategoria Kumite:
I miejsce – Szymon Milanowski, Michał Ostapowicz, Olgierd Salik i Jakub Tomkiewicz
II miejsce: Oliwia Salik, Patryk Danilczyk, Piotr Warciński i Szymon Zawadzki
III miejsce - Jakub Pawłowski i Maciej Sieńko

Liczba zdobytych medali i waleczna postawa zawodników to dobra prognoza na kolejne starty. A najbliższe zmagania augustowian już 19 marca w Radomiu, gdzie odbędzie się duża impreza sportowa - Zawody Makroregionu Północno-Wschodniego.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach!

Zdjęcia: Katarzyna Ostapowicz oraz AKKK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.