czwartek, 11 maj 2017 12:49

Święto Konstytucji na sportowo

Napisane przez WD

3 maja – dla Polaków dzień dumy narodowej, świętowany przemówieniami, marszami czy żywymi lekcjami historii, w Augustowie dzień ten został upamiętniony między innymi na sportowo, bo jak wszyscy wiemy w zdrowym ciele, zdrowy duch.
Na boisku szkolnym ZSO im. Grzegorza Piramowicza rozegrany został VII turniej o Puchar Starosty Augustowskiego. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn wyłonionych podczas wcześniejszych kwalifikacji.

Pieczę nad całą imprezą sprawował Starosta Augustowski – Jarosław Szlaszyński. Zmagania zawodników z bliska oglądali również zaproszeni goście, między innymi Przewodniczący Rady Powiatu – Andrzej Sobolewski i Wicestarosta Augustowski – Beata Sturgulewska.

Najlepsi w turnieju okazali się gracze Orlika Sztabin, którzy stracili tylko jedną bramkę. Na drugim miejscu znalazła się drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących, natomiast najniższy stopień podium wywalczyli zawodnicy Augustowskiego Centrum Edukacyjnego.