Wydrukuj tę stronę
piątek, 26 maj 2017 14:08

Drugi etap Elemental Tri Series 2017 w Augustowie  

Napisane przez RED

Inauguracja popularnego cyklu triathlonowego Elemental Tri Series 2017 odbyła się 14 maja w Olsztynie. Na mapie tegorocznej edycji ponownie znalazł się również Augustów, gdzie zawodnicy przystąpią do rywalizacji już 11 czerwca.

W sezonie 2017 wszystkie imprezy z cyklu Elemental Tri Series wchodzą w skład Pucharu Polski w triathlonie. Będzie on rozegrany na dystansie sprinterskim z draftingiem dla kategorii junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior oraz na dystansie olimpijskim bez draftingu dla kategorii age-group.

„Zawodom z cyklu Elemental Tri Series zawsze towarzyszą duże emocje. Formuła zawodów jest skonstruowana tak, żeby każdy mógł w nich wystartować, pozwala na to przede wszystkim różnorodność dystansów. Z przygotowanymi trasami mogą się zmierzyć profesjonaliści i wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił w triathlonie. Na starcie, spotykają się zatem czołowi polscy zawodnicy, amatorzy triathlonu i debiutanci, co sprawia, że rywalizacja jest niezwykle ciekawa” – Marcin Florek, organizator zawodów z firmy LABOSPORT Polska.

Podczas zawodów Elemental Tri Series Augustów 2017, zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech dystansów:
- olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania - 40 km jazdy na rowerze -10 km biegu),
- sprinterski z draftingiem (0,75 km - 20 km - 5 km),
- supersprinterski z draftingiem (0,2 km -10 km - 2,5 km).

Na dystansie olimpijskim, można wystartować również w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Start w sztafecie jest doskonałą okazją do rozpoczęcia swojej przygody z triathlonem, sportowej rywalizacji, a przy okazji do doskonałej zabawy z drużyną. Imprezą towarzyszącą zmaganiom triathlonowym są zawody biegowe dla dzieci – Elemental Kids. Najmłodsi mogą wziąć udział w biegu na: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat), 1000 m (12-15 lat). Dodatkowo w samym sercu zawodów będzie działać strefa EXPO, w której można zapoznać się ofertą przygotowaną przez partnerów cyklu.

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie przy augustowskim amfiteatrze nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się etap pływacki. Augustowski triathlon odbędzie się na malowniczej trasie. Trasa rowerowa będzie płaska, poprowadzona w stronę miejscowości Szczerba. Trasa etapu biegowego wytyczona zostanie w okolicach jeziora Necko.

Oprócz Olsztyna i Augustowa, zawody z cyklu Elemental Tri Series 2017 rozgrywane będą również w Blachowni (30 lipca) oraz w Białymstoku, gdzie 20 sierpnia odbędzie się finał cyklu.

Wszyscy Ci, którzy chcieliby wystartować w zawodach mogą się jeszcze zapisać, zarówno na triathlon, jak i na zawody biegowe dla dzieci. Należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie zawodów: www.triathlonseries.pl. Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie!

Szczegółowe informacje na: www.triathlonseries.pl oraz na profilu cyklu ETS 2017 na Facebooku: www.facebook.com/triathlonseriespl/.