• 1
  • 2
poniedziałek, 19 czerwiec 2017 08:54

Starty pięściarzy Sztormu w Białymstoku

Napisane przez WD
Źródło: Sztorm GO Augustów Źródło: Sztorm GO Augustów

17 czerwca w stolicy województwa Podlaskiego odbyły się dwie imprezy z boksem olimpijskim w tle - VIII edycja gali MMA CUP oraz Turniej Bokserski z okazji dni Białegostoku. Oba turnieje były doskonałą okazją do zweryfikowania swoich umiejętności wyniesionych z sal treningowych i zdobycia bezcennego doświadczenia.

Pierwszym przystankiem Augustowskiego Sztormu był międzynarodowy Turniej Bokserski z okazji dni Białegostoku, gdzie Mariusz Niedźwiecki w wadze do 52 kg pokonał na punkty zawodnika z Litwy .

Drugi przystanek to MMA CUP. Przeciwnikiem Łukasza Kalinko był dużo bardziej doświadczony i utytułowany zawodnik klubu UKS Boxing Sokółka - Andrzej Szkatuła. który jest obecnym Vice Mistrzem Polski seniorów w boksie olimpijskim. Walka odbyła się w wadze ciężkiej na dystansie trzech rund. Podczas ważenia Łukasz wniósł na wagę 83 kg natomiast Andrzej 87 kg. Pięściarz z Augustowa tym razem niestety musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, Łukasz Kalinko po dobrej walce przegrał decyzją sędziów na punkty. Pomimo przegranej, Łukasz spisał się na tle bardzo wymagającego pięściarza z Sokółki dobrze. Po walce trener Sztormu Go Augustów - Piotr Rułkowski był z niego zadowolony.

Były to ostatnie starty pięściarzy z Augustowa w pierwszej połowie bardzo udanego sezonu, który zaowocował kilkoma wygranymi turniejami w tym międzynarodowymi, kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i co najważniejsze - brązowym medalem Mistrzostw Polski Juniorów wywalczonym w Krakowie przez Mariusza Niedźwieckiego.

W drugiej połowie sezonu Sztorm czeka mnóstwo pracy, na horyzoncie między innymi Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów.

Nam nie pozostaje nic innego jak pogratulować tak udanych startów i trzymać kciuki za następne!

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.