• 1
  • 2
  • 3
środa, 16 sierpień 2017 01:00

Kolejny tryumf narciarzy wodnych MOS-u!

Napisane przez KR
Źródło: MOS Augustów Źródło: MOS Augustów

Po rewelacyjnym występie na Mistrzostwach Polski za motorówką zawodnicy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Augustowie nie spoczęli na laurach i zdeklasowali pozostałych uczestników zdobywając 30 medali podczas Mistrzostw Polski za wyciągiem oraz Pucharu Europy Grand Prix Szelment 2017!

W miniony weekend (11-13.08.2017 r.) na wyciągu nart wodnych w Szelmencie odbyły się Mistrzostwa Polski oraz Grand Prix Pucharu Europy za wyciągiem. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach: skoki, slalom i jazda figurowa. Dodatkowo rozdano medale również w klasyfikacji drużynowej i trójkombinacji. Augustów reprezentowały dwa kluby z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i Sparty Augustów. W sumie narciarze z Augustowa zdobyli w sumie 37 medali!!! Dodatkowo w klasyfikacji drużynowej w kategorii OPEN i U19 narciarze MOS-u zdobyli złoto!!!

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas rozgrywanego finału dziewcząt w slalomie i skokach, bowiem dwie zawodniczki Zuzanna Polkowska (MOS Augustów) i Idalia Woźniak (Ski-Line Szczecin)  w slalomie i w skokach w finale uzyskały taki sam wynik skacząc 33.9m. O tytule Mistrzyni Polski rozstrzygnąć musiała dogrywka. Po zaciętej walce w skokach Zuzanna Polkowska musiała uznać wyższość rywalki skacząc o metr bliżej 32.5m. W slalomie jednak role się odwróciły i tytuł Mistrzyni Polski powędrował do Augustowa.

Do równie emocjonującej rywalizacji doszło podczas rozgrywania skoków wśród mężczyzn. Erwin Zawadzki (MOS Augustów) po wyrównanej walce w finale o metr wyprzedził Kamila Borysewicza (Sparta Augustów) uzyskując wynik 58.9m i tytuł Mistrza Polski.

Na uznanie zasługuje także dobry start zaledwie 12 – letniego narciarza – Dominika Kisiel, który w kategorii wiekowej U15 zdobył 4 brązowe medale dając się wyprzedzić zawodnikom starszymi od siebie. W kategorii skoków uzyskał bardzo dobry wynik 27m. poprawiając swoją życiówkę z poprzedniego roku o 10 metrów!!! Taki wynik bardzo dobrze wróży na przyszłość. Pozostali zawodnicy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego również spisali się na medal. 

JAZDA FIGUROWA: 

Kategoria U15: 

- Dominik Kisiel- brąz

- Martyna Haraburda - brąz

Kategoria U19: 

- Zuzanna Polkowska - srebro

- Jakub Sibicki - brąz

Kategoria Open:

- Mariusz Kwapień – srebro

SLALOM: 

Kategoria U15: 

- Martyna Haraburda - złoto

- Kisiel Dominik- brąz

Kategoria U19: 

- Polkowska Zuzanna- złoto

- Konrad Zawadzki - złoto

Kategoria Open:

- Erwin Zawadzki – srebro

SKOKI: 

Kategoria U15: 

- Kisiel Dominik- brąz

Kategoria U19: 

- Konrad Zawadzki - złoto

- Zuzanna Polkowska - srebro

Kategoria Open:

- Erwin Zawadzki – złoto

- Weronika Jeruć - srebro

- Dawid Andracki - brąz

TRÓJKOMBINACJA: 

Kategoria U15: 

- Kisiel Dominik - brąz

Kategoria U19: 

- Zuzanna Polkowska - srebro

- Konrad Zawadzki - brąz

Kategoria Open:

- Erwin Zawadzki – srebro

- Weronika Jeruć - srebro

- Mariusz Kwapień – brąz

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

- kategoria U15- srebro

- kategoria U19- złoto 

- kategoria Open- złoto 

To jeszcze nie koniec zmagań w tym roku. Augustowskich narciarzy czeka jeszcze najważniejszy start w tym sezonie – MSTRZOSTWA EUROPY, które odbędą się we wrześniu w Szelmencie. Polskę będą reprezentowali m.in.: Erwin Zawadzki (MOS Augustów), Konrad Zawadzki (MOS Augustów), Zuzanna Polkowska(MOS Augustów), Konrad Oborski (MOS Augustów) i Kamil Borysewicz (Sparta Augustów).

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Źródło: MOS Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot