• 1
  • 2
  • 3
środa, 16 sierpień 2017 10:32

Za nami kolejny wyścig Formuły 1 na wodzie

Napisane przez KR
Źródło: AKS "Sparta" Źródło: AKS "Sparta"

W Grand Prix Chin wygrał Szwed Erik Stark, drugie i trzecie miejsce zajęli Thani Al Qemzi i Ahmed Al Hameli z Emiratów Arabskich. Czwarty był Alex Carella a piąty Philippe Chiappe. Bartek Marszałek zajął siódme miejsce.

„Solidny wyścig i 7 miejsce w GP Chin. Polska flaga dumnie powiewa, a ja jestem zadowolony, bo startując z 10 pozycji wytrwale nadrabiałem straty” – powiedział po zawodach Bartek Marszałek.

"Zabieram do kraju 4 punkty i odliczam dni do kolejnych zawodów w Chinach 1 października. Dziękuję wszystkim za kibicowanie!" – podsumował swój start jedyny Polak ścigający się w wodnej Formule 1.

W klasyfikacji Generalnej Mistrzostw Świata F1H2O liderem jest Alex Carella z 38 pkt., a kolejne miejsca zajmują Fin Sami Selio z 30 pkt. i dobrze nam znany sympatyczny Francuz Philippe Chiappe z 27 pkt.  Bartek Marszałek dzięki  zdobytym punktom w Chinach (4) oraz w pierwszym tegorocznym wyścigu cyklu w Portugalii (7) zajmuje dobrą dziesiątą pozycję. Kolejne zawody w Chińskim Liuzhou za 46 dni. 

Źródło: AKS "Sparta"

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot