• 1
  • 2
środa, 13 wrzesień 2017 09:24

Augustowianie medalistami Mistrzostw Europy!

Napisane przez RED
Fot: Adrian Skubis Fot: Adrian Skubis

W ubiegły weekend (9.09-11.09) w WOSiR Szelment odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem - impreza zwieńczająca sezon 2017.

Wzięło w niej udział ponad 60 zawodników z 8 krajów z całej Europy (Austrii, Białorusi, Izraela, Niemiec, Holandii, Ukrainy, Słowacji i Polski). Wielkie brawa należą się całej polskiej ekipie, która wywalczyła aż 9 medali dla naszej reprezentacji, a w szczególności narciarzom MOS AUGUSTÓW: Konradowi Zawadzkiemu - złotemu medaliście w skokach w kat.U19 oraz Zuzannie Polkowskiej - brązowej medalistce w skokach w kat. U19. Konrad już w pierwszym skoku pokazał swoją wielkość i zdeklasował rywali oddając skok o długości 52.6 metrów ustanawiając swój rekord życiowy. Zuzanna, po zaciętej walce, skoczyła zaledwie o 0.3 metra krócej od innej polskiej zawodniczki, Idalii Woźniak że Szczecina i zajęła III miejsce na podium dające jej brązowy medal Mistrzostw Europy. Oprócz medali indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli również brązowy medal drużynowo w kat. U19, gdzie stanowili trzon reprezentacji Polski w składzie: Konrad Zawadzki (MOS Augustów), Zuzanna Polkowska (MOS Augustów), Konrad Oborski (MOS Augustów), Idalia Wożniak i Jakub Nowakowski (Ski-LIne Szczecin).

- To piękne zwieńczenie tegorocznego jakże ciężkiego sezonu. Zawodnicy bowiem rozpoczęli sezon startowy już w połowie czerwca i utrzymali wysoki poziom podczas wszystkich startów, aż do najważniejszej imprezy - Mistrzostw Europy. To wielka sztuka utrzymać wysoką formę przez tak długi okres startowy, należą im się gratulacje i wielki szacunek. Podziękowania również należą się wszystkim, którzy wsparli finansowo w osiągnięciu tak znaczących sukcesów, a szczególności Staroście Augustowskiemu – Jarosławowi Szlaszyńskiemu, Burmistrzowi Miasta – Wojciechowi Walulikowi, Dyrektorowi Zespołu Placówek Młodzieżowych – Jarosławowi Kwiecień, Firmie British American Tobacco S.A. z siedzibą w w Augustowie, Komandorowi klubu UKS MOS Augustów – Wiesławowi Jeruć oraz wszystkim rodzicom dodaje Rafał Jeruć trener MOS Augustów.

W dniach 15-17 września w tym samym miejscu (WOSiR Szelment) odbędą się jeszcze Mistrzostwa Europy w kategorii Open. Polskę będzie reprezentowało sześciu zawodników z czego dwóch z Augustowa – Erwin Zawadzki i Kamil Borysewicz.


Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.