• 1
  • 2
  • 3
piątek, 22 wrzesień 2017 12:38

Zapoczątkuj piłkarską przygodę

Napisane przez RED

Rozpoczęły się zapisy do największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Zgłoszenia do XVIII edycji Turnieju ,,Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” potrwają tylko do 30 września. Głównym celem Turnieju jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, jednak najważniejszym aspektem rozgrywek jest zabawa i satysfakcja z gry. Uczestnictwo w Turnieju daje także młodym zawodnikom szansę spotkania się z reprezentantami Polski i zagrania na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Turniej niejednokrotnie był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Marcina Kamińskiego, Bartosza Salamona, Igora Łasickiego czy Pauliny Dudek. Również i tym razem udział w Turnieju pomoże spełnić marzenia utalentowanych dzieci o piłkarskiej karierze i założeniu reprezentacyjnej koszulki. Dziewczęta i chłopcy uczestniczący w Turnieju zostaną podzieleni na trzy kategorie wiekowe: U-8, U-10, U-12. Rozgrywki rozpoczną się najpierw na szkolnych i osiedlowych boiskach w całej Polsce. Stawką jest awans do Finałów Wojewódzkich, rywalizacja o mistrzostwa województwa, a następnie wyjazd do Warszawy na Stadion PGE Narodowy, gdzie zostanie rozegrany Wielki Finał. Zwycięzcy w nagrodę obejrzą na żywo mecz kadry Adama Nawałki i osobiście spotkają się z reprezentantami Polski.

Już dziś zgłoś swoją drużynę do Turnieju ,,Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!

W rozgrywkach uczestniczyć mogą Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów, organizacje prowadzące działalność sportowo-edukacyjną, a także po raz pierwszy w historii do rywalizacji mogą przystąpić Kluby Sportowe. Zespoły zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy do 30 września przez stronę: www.zpodworkanastadion.pl. Każda drużyna w kategorii wiekowej U-8 musi liczyć przynajmniej 5 zawodników, natomiast w pozostałych kategoriach wiekowych U-10 i U-12 – 6 uczestników. Turniej jest wspaniałą okazją do współzawodnictwa sportowego zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Za udział każdej drużyny w piłkarskich zmaganiach opiekunowie otrzymają upominek – oryginalną koszulkę treningową. Pierwsze mecze odbędą się już w październiku.

Organizatorem Turnieju ,,Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem od 11 lat jest marka Tymbark, a od roku – firma Electrolux.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot