Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 październik 2017 09:27

UKS Centrum górą !

Napisane przez TJ
Źródło zdjęcia: UKS Centrum   Autor: Zbyszek Bartoszewicz Źródło zdjęcia: UKS Centrum Autor: Zbyszek Bartoszewicz

Pierwsza wygrana UKS Centrum Augustów przed własną publicznością w sezonie 2017/18. Dwie godziny i czterdzieści minut trwało spotkanie z Legionistami na Konopce. W mecz lepiej weszli nasi zawodnicy.

Dzięki dobrej zagrywce, rozegraniu Haraburdy, atakach Mołsa i Iwanowicza, blokach Nowaka i Wasilewskiego po 27 minutach pierwszy set zakończył się wygraną Centrum 25-20. Rozluźnienie naszej drużyny na początku drugiego seta wykorzystali zawodnicy trenera Kołodziejczyka i mimo zmian dokonanych przez Iwanowicza to wojskowi wygrali tę partię 25-15. Trzecia odsłona wczorajszego spotkania to wyrównana walka punkt za punkt do stanu 10 -10. Od tego momentu większym opanowaniem nerwów i boiskowym cwaniactwem wykazali się nasi zawodnicy. Pięć punktów Iwanowicza, cztery Mołsa, trzy bloki Wasilewskiego, kiwka Haraburdy i w najkrótszym wczorajszym secie ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności wynik na świetlnej tablicy to 25-18. Po wygraniu trzeciej partii licznie zgromadzona publiczność miała nadzieję na trzy punkty w spotkaniu z Legią.

Czwarty set walka punkt za punkt od samego początku. Jedna i druga drużyna grała z pełnym zaangażowaniem. Na pełnym gazie. Od stanu 23-23 kibice UKSu dopingowali swoich zawodników na stojąco. Po 33 minutach zaciętej walki Kaczorowski zakończył seta. 35-37 ( najwyższy wynik seta we wszystkich 6 grupach II ligi mężczyzn w dwóch kolejkach tego sezonu). Tie-break to loteria. Zmęczenie po ponad dwóch godzinach na parkiecie daje się we znaki wszystkim. Zawodnikom, trenerom , sędziom oraz kibicom którzy nie żałowali gardeł i rąk by wesprzeć swoją drużynę w decydującym starciu. Po 27 minutach to nasi zawodnicy na środku boiska cieszyli się ze zwycięstwa. MVP : Marcin Mołs zdobywca 25 punktów. Skład UKS : Haraburda, Nowak, Mołs, Wasilewski, Iwanowicz, Bernatowicz, Jeleniewski oraz Szlejter i Danilczyk.

Zawodnicy Bardzo Dziękują KIBICOM za głośny doping. W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie z Metro Warszawa o godzinie 20:00 na ulicę Dereniową 48. 01.10.2017 - AZS UWM Olsztyn zdobywamy 1 punkt 07.10.2017 - Legia Warszawa zdobywamy 2 punkty 11.10.2017 - Metro Warszawa .....

Tadek Jermak