• 1
  • 2
  • 3
środa, 18 kwiecień 2018 18:11

Nasi pięściarze najlepsi!

Napisane przez Anita Klebanowska
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Boksie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Boksie Sztorm Augustów

Opadł kurz po weekendowych zmaganiach o tytuły najlepszych pięściarzy województwa. Trzech naszych zawodników wywalczyło tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego. To już nie pierwszy dobry występ podopiecznych Piotra Rułkowskiego z klubu bokserskiego Sztorm Augustów.

W miniony weekend nasi pięściarze wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Boksie, które odbyły się w Łomży. Oprócz pięciu medali, zdobyli kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży tzn. Mistrzostwa Polski Kadetów.

"Przy jednej przegranej walce, wygraliśmy pięć w tym trzy przed czasem. Weekend w Łomży zaliczamy do udanych" - czytamy na facebookowym funpage'u Sztorm Augustów.

Wyniki Sztormu

W grupie Seniorów nasi zdobyli aż 3 medale:
- Mariusz Niedźwiecki I miejsce (do 56 kg);
- Łukasz Kalinko I miejsce (do 81 kg);
- Piotr Wielgat II miejsce (do 75 kg).

W grupie Junior:
- Daniel Grygo II miejsce (do 75 kg).

Kadet:
- Maksymilian Żywna I miejsce (do 63 kg).

Poza turniejem wartościowe walki sparingowe z wymagającymi rywalami stoczył najmłodszy adept Sztormu Augustów Marcin Rułkowski.

- Cały czas metodycznie pracujemy i rozwijamy się, za czym idzie coraz wyższy wynik sportowy. Występowaliśmy już na turniejach podobnej, a nawet wyższej rangi, również z sukcesami. Jeżeli chodzi o same Mistrzostwa Wojewódzkie, jest to nasz najlepszy start z racji tego, że bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się nie tylko w boksie młodzieżowym, ale również seniorskim, w którym udział wzięli zawodnicy pełnoletni. Pomimo tego, że uprawiamy sport wyczynowy i zawsze można zrobić coś lepiej, poprawić, to jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych - mówi trener Piotr Rułkowski. - Korzystając z okazji, chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych treningami pod okiem doświadczonej i wyspecjalizowanej kadry szkoleniowej. W naszym klubie trenują nie tylko wyczynowcy. Prowadzimy zajęcia bezkontaktowe dla kobiet, dzieci, młodzieży i dorosłych, gdzie w profesjonalnie wyposażonych klubie można zobaczyć jak wygląda "boks od kuchni", przy okazji robiąc coś dla swojego zdrowia. Ostatnimi czasy w naszym mieście powstała cała masa miejsc, gdzie można uprawiać sztuki walki. Za nami niech przemówi wynik sportowy i wiedza poparta doświadczeniem oraz kwalifikacjami.

Kolejne ringowe zmagania za niecałe dwa tygodnie, podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o "Grand Prix Białegostoku", na który zawodnicy Sztormu zostali zaproszeni przez zaprzyjaźniony BKS Hetman. Trzymamy kciuki!

 

Przeczytaj też wywiad z trenerem Piotrem Rułkowskim: Życie z pasji, czyli spełniony sen

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot