• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 15 maj 2018 08:31

Złoto naszych karateków przed Mistrzostwami Europy

Napisane przez  Anita Klebanowska
Adam Kawka i Michał Koszycki Adam Kawka i Michał Koszycki fot. Waldemar Matyka

Dwóch naszych zawodników z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin stanęło na najwyższym miejscu podium. Cieszy nas dobra forma naszych zawodników, tym bardziej że zbliżają się Mistrzostwa Europy.

W sobotę (12 maja) w Krakowie odbyły się V Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin, pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do zawodów zgłosiło się 36 uczelni z całej Polski. Augustowski Klub Karate Kyokushin reprezentowali podopieczni Waldemara Matyki: Adam Kawka AWF Warszawa i Michał Koszycki AWF Poznań.

Adam w kategorii do 70 kg zajął I miejsce i tym samym obronił tytuł z ubiegłego roku. Klubowy kolega Michał w kategorii kumite do 80 kg również zajął I miejsce. Tym większy to sukces, że był to pierwszy start Michała w tej randze zawodów.

Niebawem Mistrzostwa Europy, które będą rozgrywane w Warnie w Bułgarii. Pojedzie tam czwórka naszych zawodników:

- Adam Kawka w Kumite Senior Ful Kontakt do 70 kg; 
- Sturgulewski Marcin w konkurencji Team Kata i indywidualnych Kata;

juniorzy:
- Chodorowski-Wojewnik Błażej Jakub w Semi Contakt powyżej 75 kg;
- Tomkiewicz Jakub w Semi Contakt do 60 kg.

W sobotę 28 kwietnia zawodnicy udali się na sparing przygotowujący do Mistrzostw Europy do Olecka, gdzie spotkali się z 10 innymi klubami. Dwóch zawodników (A. Kawkę i M. Sturgulewskiego) sensei wysłał również na kadrę Polski do Zakopanego - od 30 kwietnia do 3 maja. Reszta zawodników w długi weekend majowy trenowała w dojo Augustów pod okiem Waldemara Matyki. Cały tydzień w Augustowie trenował też Michał Koszycki, który przygotowywał się do Akademickich Mistrzostw Polski. Jak widać po wyniku - z najlepszym skutkiem.

Mistrzostwa Europy już 19-20 maja, zatem mocno trzymamy kciuki za sukces na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^