• 3
niedziela, 27 maj 2018 08:40

2 mistrzowskie medale augustowskiego karateki

Napisane przez Anita Klebanowska
Mistrzostwa Europy - Marcin Sturgulewski na 3. miejscu Mistrzostwa Europy - Marcin Sturgulewski na 3. miejscu fot. Waldemar Matyka

W poprzedni weekend (19-20 maja) w Warnie w Bułgarii odbyły się XXXII Wagowe Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 630 zawodników z 26 europejskich krajów. Augustowski klub pod okiem Waldemara Matyki reprezentowało 4 zawodników: Jakub Tomkiewicz, Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik, Adam Kawka i Marcin Sturgulewski.

19 maja był dniem Mistrzostw Europy juniorów. Kuba Tomkiewicz w kategorii -60kg przegrał swoją walkę z reprezentantem Hiszpanii, natomiast Błażej Jakub Chodorowski Wojewnik w kategorii +80kg uległ w walce z późniejszym mistrzem Europy swojej kategorii z reprezentacji Rosji.

Natomiast 20 maja startowali seniorzy. Adam Kawka startował w kategorii kumite -70kg, ulegając w pierwszej walce zawodnikowi Hiszpanii po dogrywce. W końcowej klasyfikacji ów Hiszpan zajął 3 miejsce. Drugi z naszych zawodników Marcin Sturgulewski zajął 3 miejsce w indywidualnym kata i 1 miejsce w Team Kata.

"Nastroje są pozytywne. Na pewno był to bagaż kolejnych doświadczeń i wiedza nad czym trzeba jeszcze popracować" - mówi sensei Waldemar Matyka.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć a wszystkim z augustowskiego klubu karate życzymy wielu sportowych sukcesów.

Sponsorzy wyjazdu: Urząd Miasta Augustów, Balt Yacht, bank BGŻ Augustów, POM Augustów, Agencja Ubezpieczeniowa Nerko Dariusz, ZPHU "Mucha" Zdzisław Mucha.