• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 05 czerwiec 2018 16:25

Młodzi karatecy wrócili z 13 medalami

Napisane przez Anita Klebanowska
14. Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Ostrów Mazowiecka 14. Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Ostrów Mazowiecka fot. Katarzyna Sieńko

14. Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, który odbył się 3 czerwca w Ostrowi Mazowieckiej, okazał się dla naszych zawodników bardzo szczęśliwy. Nasz augustowski klub reprezentowało 11 zawodników, którzy zdobyli łącznie aż 13 medali: 4 złote, 4 srebrne oraz 5 brązowych.

Nasi karatecy startowali w różnych kategoriach związanych z wagą i wiekiem zawodników. Brali udział również w różnych konkurencjach, stąd na przykład Jakub Tomkiewicz zobył 2 złote medale - 1 w Kumite i 1 w Kata. Pozostali złoci medaliści to Maciej Sieńko i Michał Ostapowicz. Srebrni medialiści to: Błażej Chodorowski, Kamila Ignatowska, Szymon Zawadzki i debiutant Patryk Ignatowski. Brązowe medale zdobyli: Kacper Sturgulewski, Igor Leszczyński, Karolina Bożewicz, Szymon Milanowski i Szymon Zawadzki.

W imprezie wzięło udział 16 klubów z całej Polski. "Drużynowo zdobyliśmy 2. miejsce, tuż po 2 drużynach, które ex aequo stanęły na najwyższym stopniu podium, a byli to gospodarze z Ostrowii Mazowieckiej oraz drużyna z Józefowa" - mówi sensei Wademar Matyka.

Klub dziękuje za wsparcie sponsorom: Urząd Miasta Augustów, Balt Yacht, bank BGŻ Augustów, POM Augustów, Agencja Ubezpieczeniowa Nerko Dariusz, ZPHU "Mucha" Zdzisław Mucha. Turniej w Ostrowi był ostatnimi zawodami przed wakacjami. Wraz z końcem roku kończą się również zajęcia. Teraz drużynę czekają 2 obozy letnie przygotowujące do nowego sezonu szkoleniowego 2018/2019, z czego drugi obóz w Bardo (70 km od Wrocławia) przygotowywał będzie zawodników najwyższej rangi do startów międzynarodowych. Będzie to obóz prowadzony pod okiem kadry narodowej i specjalnego gościa - światowej rangi instruktora z Rosji.

Gratulujemy owocnego sezonu i życzymy takiego odpoczynku, który zaprocentuje w sezonie kolejnym.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot