• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 21:03

Biegli po zdrowie po raz piąty

Napisane przez Anita Klebanowska
V Bieg po Zdrowie V Bieg po Zdrowie fot. Anita Klebanowska

W biegu brali udział mieszkańcy Gminy Bargłów Kościelny, przedstawiciele różnych kategorii wiekowych, od I klasy szkoły podstawowej po emerytów. 10 czerwca odbyła się 5. edycja gminnego Biegu po Zdrowie.

Co roku impreza cieszy się zainteresowaniem dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Gminy Bargłów Kościelny, a odbywa się w urokliwym miejscu, jakim jest las Karpa. Organizatorami są Urząd Gminy Bargłów Kościelny na czele z wójtem Andrzejem Kwiecińśkim oraz Gminna Komisja ds. Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z pełnomocnikiem Marianem Renkiewiczem.

- W tym roku biegnie ponad 100 uczestników. Od dzieci z I klasy szkoły podstawowej, po dorosłych mieszkańców w wieku "65 plus". Trasa jest wyznaczona przez nauczycieli WF-u, pracujących w gminie, w porozumieniu z leśniczym. Strażacy zawsze nam pomagają i dbają o bezpieczeństwo, a w tym roku nasza współpraca poszerzyła się o pokaz strażacki oraz konkurencje dla dzieci i młodzieży - udzielił informacji wspomniany współorganizator V Biegu po Zdrowie, Marian Renkiewicz.

W tegorocznej edycji pierwszy raz udział brały również dzieci z I klasy szkoły podstawowej. Kolejną nowością był strażacki pokaz:

- Do tej pory co roku uczestnicy mieli możliwosć zapoznania się ze sprzętem strażackim. W tym roku nasz udział będzie bardziej czynny. W przerwie organizacyjnej na podsumowanie wyników, na placu przy leśniczówce odbędzie się pokaz z pozorowanym pożarem patelni z tłuszczem. Chwila nieuwagi doprowadzi do pożaru, a my pokażemy, jak zareagować prawidłowo, by zapobiec nieszczęściu. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Ludzie są dzisiaj bardzo zabiegani, wystarczy telefon, który odwróci uwagę i wiele do nieszczęścia nie potrzeba. Najgorsza w przypadku zaistnienia takiej sytuacji jest panika i niewłaściwa reakcja - mówił przed rozpoczęciem Biegu po Zdrowie asp. Marek Bućko.

Straż pokazała, nie tylko jak należy się zachować, ale również jakie są skutki prób gaszenia takiej patelni wodą, co sprawiło, że pokaz był dość widowiskowy.

Bargłowska młodzież, która należy do Drużyny Pożarniczej, przygotowała tor, na którym przeprowadzała konkurencje sprawnościowe i integracyjne dla dzieci i młodzieży. Sama ćwiczy na wielu elementach, przygotowując się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w Czarnej Białostockiej.

Rywalizacja sportowa jaką jest wyścig, motywuje mieszkańcow do aktywności. Niektórzy uczestnicy przygotowują się do biegu cały rok, by zachować odpowiednią formę, zatem Bieg po Zdrowie spełnia swoją rolę.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot