• 1
  • 2
środa, 20 czerwiec 2018 11:30

Najmłodsi pięściarze z sukcesami

Napisane przez Anita Klebanowska
Najmłodsi pięściarze z sukcesami Sztorm Augustów

Augustowscy pięściarze, którzy dopiero rozpoczynają swoją bokserską "karierę" wrócili z Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Prezydenta Białegostoku z dwoma medalami, w tym złotym.

Turniej odbył się 9 czerwca w Białystoku, a jego organizatorem był klub Cristal Białystok. W Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku rywalizowali zawodnicy z Łotwy i polskich klubów z Bydgoszczy, Grudziądza, Szczytna, Bielan, Trębek Starych, Białegostoku, Łomży oraz Augustowa.

- Był to nasz ostatni start w pierwszej połowie sezonu 2018. Ze względów szkoleniowych udział w turnieju wzięli najmłodsi zawodnicy naszego klubu. Seniorzy pracują obecnie nad budową siły. Docelowa forma startowa dla tej grupy wiekowej, to druga połowa roku i Mistrzostwa Polski do lat 23. Kadeci są w okresie roztrenowania i odpoczywają po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, do regularnych treningów wrócą dopiero przed zgrupowaniem kadry województwa podlaskiego pod koniec lipca - mówi trener Piotr Rułkowski.

Wobec tego w Białystoku wystąpił 10-letni adept Marcin oraz debiutant w ringu - 14-letni Kacper:
- Kacper po dobrej walce przegrał ze starszym i bardziej doświadczonym rywalem, zaś Marcin wykonał to co niego należało i poradził sobie ze swoim przeciwnikiem. Pomimo tak młodego wieku pokazał swoje umiejętności w ringu, była to bodajże jego szósta walka - komentuje Piotr Rułkowski.

Klub Sztorm prowadzi wakacyjny nabór do wszystkich grup rekreacyjnych i zaprasza wszystkich zainteresowanych: "Nieważne, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, kobietą, czy mężczyzną, każdy chętny znajdzie u nas miejsce i będzie miał możliwość doświadczenia pracy w profesjonalnym klubie bokserskim".

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.