• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 21 czerwiec 2018 16:39

ACE najlepsze w województwie i czwarte w Polsce!

Napisane przez BD
ACE najlepsze w województwie i czwarte w Polsce! UKS Centrum

Takie wyniki osiągnęli siatkarze reprezentujący szkołę. W połowie maja drużyna powtórzyła sukces sprzed roku i pewnie tryumfowała w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej chłopców. W całych rozgrywkach zawodnicy Tomasza Wiszyńskiego przegrali tylko jeden mecz i jak sami mówią był to wypadek przy pracy, ponieważ, występując w mocno osłabionym składzie, ulegli dużo niżej notowanej drużynie. W pozostałych spotkaniach pewnie zwyciężali z kolejnymi szkołami, występującymi w najwyższej lidze podlaskiej licealiady. Dzięki temu, z dużą przewagą punktową, awansowali do turnieju finałowego. Odbył się on 21 maja w Białymstoku, a wzięły w nim udział 4 najlepsze drużyny czyli oprócz ACE także Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku, IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku oraz VI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Po pewnej wygranej (25:12, 25:13) w meczu półfinałowym potrzebowali tylko jednego seta aby tryumfować w całych rozgrywkach. Stanęli jednak na wysokości zadania i także w meczu finałowym udowodnili, że drugi rok z rzędu są najlepszą szkolną drużyną siatkarską na Podlasiu. Nie obyło się też bez wyróżnień indywidualnych – najlepszym zawodnikiem wybrany został, najmłodszy w augustowskiej drużynie, Sebastian Filipow. Wyróżniony został też grający na pozycji atakującego Adrian Karbowski.

Sukces ten oznaczał, że drużyna ACE będzie reprezentowała nasze województwo w XVII Ogólnopolskiej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców, czterodniowym turnieju dla najlepszych szkół z całej Polski. Impreza odbyła się w dniach 31 maja – 3 czerwca w Ostródzie. Wzięło w niej udział 14 drużyn szkolnych, często związanych z najlepszymi klubami siatkarskimi w kraju jak ZAKSA Kędzierzyn Koźle, MKS MDK Warszawa, Dafi Społem Kielce, Energetyk Poznań, Gwardia Wrocław czy Chemik Olsztyn.

Augustowianie bardzo dobrze weszli w turniej, wygrali kolejno z Kętami, Olsztynem i Wrocławiem, a przegrali dopiero w czwartym(!) meczu pierwszego dnia zawodów, w którym mierzyli się z drużyną z Sulęcina. Kolejnego dnia ulegli przyszłym brązowym medalistom – I LO Ozorów oraz pewnie pokonali liceum z Gdańska. Takie wyniki w fazie grupowej dały 2 lokatę w grupie i awans do półfinału. Niestety do meczów o medale chłopcy z ACE przystąpili w osłabieniu – bez podstawowego rozgrywającego i libero. Ich zmiennicy bardzo dobrze zastąpili kolegów, dzięki czemu stoczyli wyrównany i zacięty mecz półfinałowy z faworytem rozgrywek – LXII LO z Warszawy. Niestety mecz przegrany. Ostatniego dnia turnieju, w meczu o 3. Miejsce, uczniowie ponownie spotkali się ze szkołą z Ozorkowa i znowu musieli uznać wyższość przeciwników. Taki przebieg turnieju dał zawodnikom Augustowskiego Centrum Edukacyjnego 4 miejsce w Polsce, co mimo braku medalu, jest ogromnym sukcesem tej młodej drużyny, złożonej głównie z uczniów II klasy i trenujących w ramach utworzonej w ACE dwa lata temu Międzyoddziałowej Klasy Siatkarskiej. Wszyscy są też oczywiście zawodnikami UKS Centrum Augustów, gdzie zdobywają doświadczenie meczowe w rozgrywkach klubowych.

W gronie wyróżnionych zawodników ponownie znalazł się też Sebastian Filipow.

Zawodnicy oraz trener dziękują dyrekcji Augustowskiego Centrum Edukacyjnego oraz Zarządowi Powiatu Augustowskiego za sfinansowanie udziału w rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa XVII Licealiady:

1. LXII Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. gen. Władysława Andersa Warszawa
2. I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle
3. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego Ozorków
4. Augustowskie Centrum Edukacyjne Augustów
5. Zespół szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Kielce
6. Zespół Szkół Geodezyjno Drogowych i Licealnych Poznań
7. Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika Kęty
8. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
9. I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Sulęcin
10. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Junior Wrocław
11. Zespół Szkół Nr 1 Wieluń
12. II Liceum Ogólnokształcące Malbork
13. II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego Gdańsk
14. Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja Kraśnik

b.wikz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot