• 1
  • 2
środa, 04 lipiec 2018 09:04

XIV edycja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance 2018

Napisane przez MT
XIV edycja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance 2018 mat. prasowy

Augustowski Klub Sportowy Sparta tradycyjnie w drugi weekend lipca, w tym roku będzie to 6-8, organizuje Motorowodne Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance. Już w najbliższy weekend jezioro Necko po raz 14 zostanie zamienione w tor, po którym będą się ścigać najlepsi, światowi motorowodni piloci w klasie endurance.

Augustowski wyścig jest drugą eliminacją mistrzostw świata. Pierwsze zawody odbyły się na przełomie kwietnia i maja we Francji w Rouen. Ze względu na złe warunki atmosferyczne niemożliwe było rozegranie pełnego wyścigu, w związku z czym zawodnicy otrzymali zmniejszoną punktację. To oznacza, że na Necku odbędzie się zacięta rywalizacja o tytuł mistrza świata. Zapowiada się weekend pełen motorowodnych emocji.

Z pewnością na uwagę zasługują same pojazdy, gdyż bolidy zbudowane są z bardzo kosztownych kompozytów węglowych i żywic epoksydowych. Do tych lekkich konstrukcji doczepione są silniki o olbrzymiej mocy. Przy największych prędkościach łódka nie ma kontaktu z wodą, a piloci wykonują spektakularne zwroty bez wytracania prędkości.

Podczas pierwszego dni trzydniowej imprezy można będzie samemu dokładnie przyjrzeć się wszystkim łodziom oraz dosiadających ich ekipom. Wśród nich pojawią się ekipa z Abu Dhabi oraz polsko-fińsko-litewski team Ślepsk. Na wody Necka po rocznej przerwie wraca Francuz Philippe Chiappe, trzykrotny mistrz świata wodnej formuły, towarzyszyć mu będzie Peter Morin (wielokrotnie stający na podium w Augustowie). Nie zabraknie również pilotów - między innymi Rosjanina Konstantina Ustinova Litwina Edgarasa Riabko, a ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Rashed Al Qemzi.

Zawody odbędą się w sobotę i w niedzielę, ale już od czwartku rozpoczną się przygotowania do nich. W sobotę już od rana, bo od 9:00, zaczną się pierwsze wyścigi. Po nich nastąpi przerwa w której amfiteatr miejski rozbrzmi dźwiękami muzyki rozrywkowej. Ostatniego dnia odbędzie się finałowy wyścig, który startuje o godzinie 11:00.

Motorowodniactwo to bez wątpienia elitarna dyscyplina sportu na świecie. Zapraszamy do Augustowa na wytrzymałościowy weekend na wodzie. Przeżyjcie motorowodną przygodę razem z nami i zobaczcie ten wyjątkowy sport od kulis. - Organizatorzy.

Dodatkowe atrakcje:
Barciowisko, czyli impreza propagująca znaczenie pszczół w ekosystemie.
Koncert muzyki rozrywkowej i klasycznej „Czas na muzykę”

Organizator zawodów:
Augustowski Klub Sportowy Sparta

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.