• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 24 wrzesień 2018 12:36

Kamil Borysewicz Wice Mistrzem Świata w skokach na nartach wodnych

Napisane przez KR
Źródło: AKS "Sparta" Źródło: AKS "Sparta"

Dniepro na Ukrainie – Park Linowy Sentosa gościł najlepszych narciarzy wodnych na świecie. To tutaj odbyły się Mistrzostwa Świata za wyciągiem. To na co czekaliśmy to skoki, w których startowali zawodnicy z Augustowa.

Nasz zawodnik, Kamil Borysewicz, został Wice Mistrzem Świata w skokach przegrywając minimalnie ze zwycięzcą.

Mistrzem Świata został Białorusin S. Shpak skacząc w ostatniej serii na odległość 65,10. Nasz Kamil zdobył srebrny medal skacząc 64,40. Trzeci był Słowak A. Vasko z rezultatem 64.10.

Erwin Zawadzki z MOS Augustów zajął VI miejsce skacząc 60,4.  W finale aż sześciu zawodników osiągnęło rezultat powyżej 60 metrów. Dobrze spisała się zawodniczka z Augustowa Zuzanna Polkowska, która skacząc 41,1 zajęła V miejsce, ale co ważne, poprawiła rekord Polski.

Po zawodach trener kadry narodowej Wiesław Kurnik (jednocześnie Wice Prezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego) powiedział:

"Nigdy w historii Mistrzostw Świata nie było tak wysokiego poziomu – tak dalekich skoków. O wszystkim decydowała ostatnia seria, w której czołówka poprawiła swoje rezultaty. Brawo Kamil, ale też chcę podkreślić piąte miejsce Zuzi Polkowskiej, która skacząc na odległość 41,1 m pobiła rekord Polski. Duże szanse na medal miał jeszcze jeden zawodnik z Augustowa, Erwin Zawadzki, ale niestety kontuzja nie pozwoliła mu skoczyć jak chciał –  nie wyszedł mu ostatni skok. Jestem zadowolony z wyników. Gratuluję Kamilowi i całej naszej reprezentacji".

Źródło: AKS "Sparta"

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot