• 1
  • 2
  • 3
sobota, 20 październik 2018 18:17

Mistrzowska sylwetka

Napisane przez PL

Najpierw trenował sam siebie- jeszcze w szkole. Problemy z kręgosłupem, szczupła sylwetka- jako gimnazjalista postanowił coś z tym zrobić. Mięśnie Sylwestra Stallone- to wydawało się szalonym marzeniem. Szukał informacji o planach treningowych, eksperymentował z dietą. Czytał pisma branżowe i ... ćwiczył.

Rodzice z początku patrzyli na to mało przychylnie- w tamtych latach kulturystyka nie była jeszcze tak rozpowszechniona jak dziś. Brakowało dostępu do informacji, obawiali się o zdrowie syna. Ten jednak wyszukiwał coraz to inne źródła wiedzy, jeździł na szkolenia, obserwował swój organizm. I ćwiczył. I tak ćwiczy do dzisiaj, już ponad 10 lat. Teraz już jako certyfikowany trener personalny, fizjoterapeuta. Z kulturystyką związał całe swoje życie- wykształcenie, pracę i czas wolny. Piotr Szczytko, bo o nim mowa, wie czego chce.

Jest pasjonatem i do kulturystyki podchodzi bardzo profesjonalnie. Dziś ma ogromne wsparcie Rodziców i Narzeczonej. Upór w dążeniu do celu przynosi efekty bo 6 października br. w Skaryszewach na Międzynarodowych Zawodach Pucharu Polski Federacji WBBF WFF Polska zdobył złoty medal i Puchar Polski w kategorii wzrostowej do 175cm oraz srebrny medal w kategorii wagowej do 80kg. Zdobywając Puchar Polski zakwalifikował się do udziału w rozpoczynających się 19.10 br Mistrzostwach Świata w Kaunas na Litwie. Tydzień później wziął udział w Mistrzostwach Pucharu Polski federacji WPF BFF Siedlce 2018 zdobywając złoty medal i Puchar Polski w kategorii do 175cm, złoty medal i Puchar Polski w kategorii ekstremalnej do 172cm oraz srebrny medal w kulturystyce do 80kg. Został wyłoniony do Kadry Reprezentacji Polski na planowanych 11.11 br Mistrzostwach Europy Belgia Bruksela.

Piotr jest już na Litwie, pomyślnie przeszedł kwalifikacje i 20.10 br o godzinie 15:00 będzie walczył o Mistrzostwo Świata!

Wielkie sukcesy odnoszą często ludzie z małych miasteczek- być może trud jaki muszą włożyć w dostęp do informacji, sprzętu, odpowiednich szkoleniowców- pozwala im konsekwentnie dążyć do upragnionego celu. Krok po kroku- powoli realizować swój plan na sukces. W dzisiejszym świecie, gdzie przyjęło się oczekiwać wszystkiego natychmiast, listy zastąpiły maile, a obiad można zrobić z proszku- na wielkie uznanie zasługuje upór chłopaka z Augustowa- o którym już jutro usłyszy cały świat.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot