• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 23 październik 2018 13:42

Zawody w Chinach z udziałem sportowców z Augustowa

Napisane przez KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Czołówka światowa została zaproszona na finałowy konkurs skoków w Chinach w ramach Pucharu Świata.

Oficjalna nazwa zawodów to: 2018 IWWF Shanghai Cable Waterski & Wakeboard World Cup Braves Typhoon Yagi.

W zawodach startują najlepsi zaproszeni skoczkowie, a wśród  czternastu zawodników najlepszych na świecie dwaj zawodnicy z Augustowa: Kamil Borysewicz i Erwin Zawadzki.

Obaj znakomicie się zaprezentowali: byli w czołówce. Kamil ostatecznie zajął drugie miejsce przegrywając jedynie z Białorusinem, Nikitą Papakulą. Z kolei Erwin ostatecznie zajął VI miejsce. Brawo Kamil, Brawo Erwin!

Regulamin Pucharu Świata skonstruowany jest tak, że o końcowym wyniku decyduje suma skoków z dwóch rund. Papakul skakał najrówniej i dzięki temu wygrał Puchar Świata. Jego odległości to 62,9 m i 62,5 m. Nasz reprezentant osiągał 61,6 m w pierwszej rundzie oraz 63,2 m w drugiej rundzie. Trzecie miejsce zajął Słowak Alxander Vasko (60,9 m; 62,3 m). Autorem najdłuższego skoku był Rosjanin Vladimir Rjanzin, który poszybował na odległość 63,8 m. 

W Szanghaju o Puchar Świata rywalizowały też kobiety. Polskę reprezentowały dwie zawodniczki. Zuzanna Polkowska z MOS-u Augustów, która ostatecznie była czwarta (36,1 m, 38,0 m), a Idalia Woźniak z klubu SKI-LINE Szczecin zajęła szóste miejsce (27,6 m; 00,0m).

Źródło: AKS "Sparta"

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot